تور قونیه خرداد ۱۴۰۴

تور قونیه خرداد ۱۴۰۴ و لیست قیمت آن

تور قونیه خرداد 1404
نام هتل
ستاره
قیمت
تماس تلفنی
تماس تلفنی
تماس تلفنی
تماس تلفنی
تماس تلفنی
تماس تلفنی
تماس تلفنی
تماس تلفنی
تماس تلفنی
تماس تلفنی
تماس تلفنی
تماس تلفنی
خدمات تور:

اقامت با صبحانه،پرواز رفت و برگشت،لیدر،بیمه،گشت شهری

به این مقاله امتیاز دهید

تور قونیه خرداد ۱۴۰۴ و جاذبه های گردشگری آن که قبل از سفر به تور قونیه بد نیست بدانید.

قونیه در سطح جهانی،هفتمین شهر مشهور ترکیه محسوب می‌شود در ناحیه‌ی آناتولی مرکزی قرار دارد از زمان سلطنت سلجوقیان شهر رونق بیشتری یافت این شهر دارای بناهای تاریخی زیبا و طبیعتی دلفریب است

قدمت شهر نیز به زمان هیتی‌ها می‌رسد هیتی‌ها مردمی باستانی بودند و برای نخستین‌بار در این شهر زیبا ساکن شدند بناهای تاریخی متعددی در این شهر زیبا وجود دارد البته شمار آنها در سال‌های گذشته بیشتر بود و بر اثر درگیری‌های مختلف تعدادی از آنها ویران شدند.

سال ۸۰۰ هجری بود که عثمانیان قونیه را فتح کردند و از آن پس شهر به دست مسلمانان افتاد بد نیست بدانید که در حال حاضر مساحت شهر قونیه ۳۸,۸۷۳ کیلومتر مربع است در ادامه با تور قونیه خرداد ۱۴۰۴ شال و کلاه سفر همراه باشید و جاذبه های گردشگری این شهر زیبا را دنبال کنید همچنین اگر برای تابستان قصد سفر به قونیه را دارید برای دیدن آفرهای فصلی می توانید مقاله تور قونیه تیر ۱۴۰۴ را دنبال کنید.

 

قونیه خرداد

موقعیت تور قونیه خرداد ۱۴۰۴

جاذبه های دیدنی مشهور شهر قونیه

سبک و سیاق سفر به این شهر گردش در میان اماکن تاریخی است گردشگران می‌توانند در تور قونیه خرداد ۱۴۰۴ از پارک‌های شهر نیز دیدن کنند و یا اوقاتشان را در پارک آبی هیجان‌انگیز این شهر سپری نمایند آرامگاه مولانا معروفترین بنای شهر است که رقص مشهور سماع صوفیان هم در همین مکان اجرا می‌شود.

آرامگاه شمس تبریزی مقبره‌ی شمس تبریزی هم در این شهر قرار دارد مدرسه قاراتای شهر این مدرسه به دستور یکی از پادشاهان سلجوقی ساخته شد مسجد علاالدین این مسجد در سال ۱۲۳۵ میلادی ساخته شد و از کهن ترین بناهای شهر است.

مسجد عزیزیه این عبادتگاه، مسجد کوچک و زیبایی است که معماری جذابی دارد مسجد سلیمیه از دیگر مساجد دیدنی قونیه است که در قرن شانزدهم ساخته شد پارک مرام این پارک دارای استخر است و وسایل بازی گوناگونی هم دارد پارک آکیوکوس از دیگر پارک‌های جذاب این شهر می باشد که طبیعت زیبایی دارد پارک کاراسلان پارکی شهری است که فضای مناسب پیاده روی دارد پارک سیلر دام این پارک دارای دریاچه‌ی زیبایی است که اغلب برای بازدید از دریاچه به آن مراجعه می‌کنند.

جاذبه های گردشگری در تور قونیه خرداد ۱۴۰۴

یکی از مسائلی که می تواند شما را برای سفر به مقصد مد نظر ترغیب کند و انتخاب خود را نسبت به سایر مکان ها تغییر دهد جاذبه های گردشگری مقصد می باشد که شما را به سمت خودش جذب خواهد کرد که در ادامه ما قصد داریم تا شما را با تعدادی از این جاذبه ها در شهر قونیه آشنا کنیم تا حتما قبل از سفرتان دید خوبی را داشته باشید پس با ما باشید با ادامه مقاله تور قونیه خرداد ۱۴۰۴

بازدید از مسجد سلیمیه در تور قونیه خرداد ۱۴۰۴

مسجد سلیمیه قونیه که به لحاظ تاریخی با عنوان کلیسای سنت سوفیا شناخته می شود مسجد سلیمیه قونیه زمانی کلیسای مسیحیان کاتولیک بود که به مسجد تبدیل شد این ساختمان، کلیسای قرون وسطی برای پادشاهان لوزیانان قبرس و بزرگ ترین ساختمان تاریخی باقی مانده در نیکوزیا (Nicosia) است.

بر اساس منابع، این سازه بزرگ ترین کلیسای ساخته شده در دریای مدیترانه در هزاره بین ظهور اسلام و دوره پس از عثمانیان بوده است مسجدی فوق العاده که می توان از آن به عنوان نمونه ای برجسته از سبک معماری کلاسیک عثمانی نام برد،در قسمت شمالی این مسجد سالن ورودی (نارتکس) هفت گنبدی،ایستاده بر شش ستون و یک دروازه اصلی به چشم می خورد. همچنین دو مناره با یک بالکن در سمت چپ مسجد و سمت راست گنبد آن به چشم می خورد. 

آغاز ساخت مسجد سلیمیه قونیه طبق کتیبه‌ای که در این مجموعه موجود است به سال ۹۷۶ هجری قمری (۱۵۶۸ میلادی) برمی‌گردد و طبق پیش‌بینیها قرار بود ساخت این مسجد در روز ششم آذر سال ۹۵۳ خورشیدی به اتمام برسد اما در تاریخ ۲۳ اسفند سال ۹۵۳ به افتتاح رسیده‌است. که در تور قونیه خرداد ۱۴۰۴ حتما به این منطقه سر بزنید.

 

بازدید از مسجد سلیمیه در تور قونیه خرداد 1404

رفتن به مرکز خرید نوادا اوت لت در تور قونیه خرداد ۱۴۰۴

مرکز خرید نوادا اوت لت قونیه مجموعه ای با مساحت کلی ۳۳۷۸۰ متر مربع در قونیه به شمار می رود نوادا اوت لت قونیه در تقاطع بزرگراه استانبول – آنکارا شهر قونیه واقع شده و میزبان ۷ میلیون بازدید کننده بوده است اینجا یکی از مراکز خرید ارزان در قونیه است و می توانید برندهای محبوب (برندهای ترک و غیر ترک) را ارزان در تور قونیه خرداد ۱۴۰۴ خریداری کنید؛ این یکی از امتیازات مثبت این مرکز خرید محسوب می شود.

همچنین یک بازار در GIDA برای شما وجود دارد به طور کلی، شما می توانید تمام نیازهایی که در خانه ای ممکن است وجود داشته باشد، با رفتن به این مرکز خرید بر آورده کنید.

این یک مجتمع خرید خوب و خیلی بزرگ برای خرید لباس و انواع و اقسام سوغاتی ها با هزینه مناسب است بنابراین،مرکز خرید نوادا را برای خرید ارزان در ترکیه انتخاب کنید،در اینجا فروشگاه های لوازم آرایشی – بهداشتی، انواع پوشاک، سرویس بهداشتی تمیز،کافه، رستوران، هشت سینما، یک زمین بازی برای کودکان و همچنین کارگاه های آموزشی برای کودکان ۵ تا ۱۲ سال وجود دارد که از دیگر جنبه های مثبت این پاساژ به شمار می رود.

 

رفتن به مرکز خرید نوادا اوت لت در تور قونیه خرداد 1404

بازدید از آرامگاه مولانا در تور قونیه خرداد ۱۴۰۴

آرامگاه مولانا در قونیه یکی از جاذبه های بی مانند در دنیا می باشد که به آن پرداخته ایم وقتی می گوییم مولانا بی تردید عشق اولین واژه ای است که به ذهنمان خطور می کند.

داستان های مولانا همه شورانگیز است،شوری که جانتان را به تلاطمی شیرین می کشاند و در نهایت تنها با سماعی پرشور به آرامش می رسد. شور مولانا از سر عشق است که از همان بیت اول نی نامه به گوش جان می رسد عشقی که از همان اولین ملاقات با شمس در جانش هویدا شد شوری که شاید سال ها در دل و جانش رخنه کرده بود اما ناگاه به وقت دیدن شمس ژنده پوش شعله کشید و مولانا را این چنین واله و شیدا کرد که عاشقانه و عارفانه بسراید و درهای معرفت و کمال را با اشعاری آتشین به رویمان بگشاید.

عشق حد و مرزی نمی شناسد، زبانی است که در مرزهای مکان و زمان نمی گنجد و شاید همین ویژگی ها سبب شده تا کلام شورانگیز و عشق آفرین مولانا برای آدم های سراسر جهان در تمام قرون جذاب و شنیدنی باشد همین شور و عشق این عارف عاشق خیلی ها را با فرهنگ و ادب فارسی اخت کرده و بسیاری را با تمدن شکوهمند ایرانی و اسلامی آشنا کرده است مولانا سمبل عرفانی ایرانی است که در هر زبان و مسلکی به دل می نشیند مولانا حالا سال هاست که در آرامگاه مولانا در قونیه آرام گرفته است که در تور قونیه خرداد ۱۴۰۴ آن را می بینید.

 

بازدید از آرامگاه مولانا در تور قونیه خرداد 1404

دیدن شهر باستانی چاتال هویوک در تور قونیه خرداد ۱۴۰۴

شهر باستانی چاتال هویوک قونیه و تور قونیه خرداد ۱۴۰۴ اطلاعات این مکان باستانی زیبا محوطه‌ی نوسنگی چاتال هویوک که در تاریخ بشریت شاهد عصر مهم یکجانشینی،و تغییرات اجتماعی مهمی همچون  آغاز کشاورزی و شکار بوده است،در فلات آناتولی جنوبی قرار دارد و منطقه‌‌ای به مساحت حدوداً ۱۴هکتار را پوشش می‌دهد.

شهر باستانی چاتال هویوک قونیه از دو تپه‌شهر (هویوک) تشکیل شده است؛هویوک شرقی این منطقه طویل‌تر است و قدمت آن به سال‌های ۶۲۰۰  الی ۷۴۰۰ پیش از میلاد بازمی‌گردد؛این هویوک از ۱۸ لایه‌‌ی سکونتی تشکیل شده است در لایه‌های مذکور عناصر مختلفی همچون نقاشی‌های دیواری،خطوط برجسته، مجسم و سایر عناصر هنری وجود دارند که در آن‌ها به نمادسازی تشکیل جوامع اجتماعی و ورود به دوران یکجانشینی پرداخته شده است.

قدمت هویوک غربی نیز به سال‌های ۵۲۰۰ الی ۶۲۰۰ پیش از میلاد  بازمی‌گردد و دارای ویژگی‌های فرهنگی متعلق به دوران مس‌سنگی است این ویژگی‌های چاتال هویوک درخصوص نحوه‌ی انتقال انسان از روستاهایی با قدمت بیش از ۲۰۰۰ساله به شهرنشینی نیز مدارک تاریخی مهمی ارائه می‌دهد.

شهر باستانی چاتال هویوک قونیه متعلق به ۹۵۰۰ سال پیش است و شواهد منحصر به فردی از تکامل اجتماعی و فرهنگی بشریت را در فرآیند تاریخی ارائه می کند در ترکیه منطق تاریخی و باستانی بسیاری وجود دارد که متعلق به اولین دوره های بشریت است منطقه چاتال هویوک که متعلق به دوران نوسنگی است، یکی از مهمترین آنهاست این منطقه یک سایت باستان شناسی منحصر به فردی است که شاهد دوران زارعی انسان و انتقال آن به زندگی یکجا نشینی بوده است.

 

دیدن شهر باستانی چاتال هویوک در تور قونیه خرداد 1404

بازدید از پارک ژاپنی کیوتو در تور قونیه خرداد ۱۴۰۴

پارک ژاپنی کیوتو قونیه مساحتی برابر ۳۶۰۰ متر مربع دارد و یکی از بزرگترین پارک‌های ژاپنی ترکیه به شمار می‌رود این پارک در سال ۲۰۱۰ میلادی به وسیله شهرداری قونیه همراه با معماران ژاپنی به منظور افزایش ارتباط دوستانه بین قونیه و کیوتو ساخته شد پارک ژاپنی کیوتو در طول روز از ساعت ۸ صبح الی ۱۱ شب فعالیت می‌کند.

این پارک آماده خدمت‌رسانی به بازدیدکنندگان و گردشگرانی است  که با تور قونیه خرداد ۱۴۰۴ به ترکیه سفر کرده‌اند که البته در مناسبت‌های ویژه و رویدادهای خاص از مردم محلی قونیه نیز میزبانی می‌کند،در پارک ژاپنی کیوتو رستوران و کافه‌ها به سبک ژاپنی ساخته و طراحی شدند به طوری که حاضرین را کاملا به حال و هوای ژاپنی خود می‌برد.

در کنار این پارک می‌توانید از طعم و عطر بهترین غذاهای ژاپنی برخوردار شوید پارک ژاپنی کیوتو یکی از بهترین و زیباترین منظره‌های شهر محسوب می‌شود و به دلیل داشتن فضای دلنشین طرفداران بسیاری را به سوی خود جلب می‌کند تمام ساختمان‌ها، تالاب‌ها، حوضچه‌ها و درخت‌های پارک ژاپنی کیوتو به سبک معماری ژاپنی ساخته شدند و حسی از فرهنگ ژاپنی را به بیننده القا می‌کنند.

این پارک دوست داشتنی در تمام فصل‌ها زیبایی خاص خود را دارد اما به دلیل اینکه قونیه آب و هوای سردی دارد بهتر است در تابستان به دیدن آن بروید پارک ژاپنی کیوتو در شهری مسلمان که بیشتر زنان با حجاب کامل دیده می‌شوند،کمی عجیب به نظر می‌رسد اما امروزه قونیه یک شهر مدرن محسوب می‌شود که جاذبه‌های قدیمی تاریخی و جدید طبیعی آن برای گردشگران که با تور قونیه خرداد ۱۴۰۴ به آنجا می‌روند بسیار دلپذیر است.

 

بازدید از پارک ژاپنی کیوتو در تور قونیه خرداد 1404

رفتن به تپه و مسجد علاءالدین در تور قونیه خرداد ۱۴۰۴

تپه و مسجد علاءالدین قونیه یکی از جاذبه های گردشگری منطقه و اطلاعاتی درباره آن تاریخ همیشه با افتخار به ستایش علاءالدین کیقباد می پردازد،بزرگمردی شهیر،روشنفکری محافظه کار در مورد فعالیت های هنری، فرمانده ای ماهر و یک هنرمند متخصص او کسی است که از استاد فلسفه و عرفان، مونالا دعوت کرد که به قونیه بیاید

البته دعوت وی به قونیه مهم ترین کارش نبود، بلکه برجسته ترین خدماتش که همیشه نامش را زنده نگهداشته ساخت کاخ مشهور سلاطین سلجوقی در شمال تپه علاءالدین می باشد این کاخ در موقعیتی بسیار استراتژیکی با دیواره ها و استحکامات بسیار قوی ساخته شده بود اما متاسفانه امروزه تنها یک دیوار از این کاخ معروف باقی مانده است در تور قونیه خرداد ۱۴۰۴ حتما به تپه و مسجد علاءالدین قونیه سر بزنید و لذت ببرید.

 

رفتن به تپه و مسجد علاءالدین در تور قونیه خرداد 1404

بسیار ممنون که تا انتهای مقاله تور قونیه خرداد ۱۴۰۴ با ما همراه بودید و امیدواریم اطلاعات خوبی را در این زمینه کسب کرده باشید همچنین لازم به ذکر است برای دیدن آفرهای ما می توانید همراه ما باشید با تور قونیه بهار ۱۴۰۴  تا از قیمت ها در فصل بهار بیشتر بدانید و تصمیم بگیرید.

تور قونیه خرداد 1404

تلگرام-شرکت

سوالات متداول
دیدنی ترین مناطق
مسجد سلیمیه قونیه

مسجد سلیمیه قونیه

مسجد سلیمیه قونیه (Selimiye Mosque) که به لحاظ تاریخی با عنوان کلیسای سنت سوفیا شناخته می شود مسجد سلیمیه قونیه زمانی ...

دهکده سیله قونیه

دهکده سیله قونیه

دهکده سیله قونیه دیدنی‌های بی‌نظیر و خاصی را در دل خود دارد که توریست‌های بسیاری را به سوی خود جذب ...

مرکز خرید نوادا اوت لت قونیه

مرکز خرید نوادا اوت لت قونیه

مرکز خرید نوادا اوت لت قونیه (Novada Outlet Konya) مجموعه ای با مساحت کلی 33780 متر مربع در قونیه به ...

آرامگاه مولانا در قونیه

آرامگاه مولانا در قونیه

آرامگاه مولانا در قونیه یکی از جاذبه های بی مانند در دنیا می باشد که به آن پرداخته ایم وقتی می ...