شهر زیر زمینی کاریز کیش

به این مقاله امتیاز دهید

شهر زیر زمینی کاریز کیش یکی از شگفتی های ۲۵۰۰ ساله در دل این جزیره بسیار زیبا و دوست داشتنی می باشد که به عنوان یکی از بهترین دیدنی های کیش شناخته شده است و روزانه هزاران نفر برای دیدن آن پای به جزیزه کیش می گذارند، شهر زیر زمینی کاریز کیش به حدی زیبا و دوست داشتنی است که کمتر کسی نام آن را نشنیده و یا وقتی تور کیش خود را تهیه می کند نخواهد به این شهر زیر زمینی برود،به دلیل نام و آوازه بسیار زیاد شهر زیر زمینی کاریز کیش تیم تخصصی شال و کلاه سفر قصد دارد تا با توضیحاتی درباره آن شما را بیشتر با این جاذبه گردشگری آشنا کنید پس اگر شما هم مشتاق کسب اطلاعاتی پیرامون شهر زیر زمینی کاریز کیش هستید حتما تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

داخل شهر زیر زمینی کاریز کیش

موقعیت شهر زیر زمینی کاریز کیش

اگر بخواهید به شهر زیر زمینی کاریز کیش بروید باید به سمت دهکده المپیک جزیزه کیش حرکت کنید و همانطور که در نقشه بالا مشاهده می کنید می توانید از خیابان میر مهنا برای رسیدن به شهر زیر زمینی کاریز کیش استفاده کنید که با توجه با فاصله کم نسبت به مرکز شهر به راحتی می توانید به آن سر بزنید.

 

شهر زیر زمینی کاریز

درباره شهر زیر زمینی کاریز کیش

بی دلیل نیست که این شهر زیر زمینی آوازه اش به همه جای دنیا رسیده است اینقدر شگفتی درون خود دارد که همگان را به حیرت وادار می کنید به عنوان مثال سقف مرجانی شهر زیر زمینی کاریز کیش با قطر ۷.۵ متر که از زمان های خیلی دور بستر آب دریا بوده است و در آن می توانید فسیل های آبزیان را مشاهده کنید که به گفته بسیاری از فسیل شناس های مطرح جهان قدمتی بیشتر ار ۵۷۰ سال دارند که خود نمایانگر این عظمت و بزرگی است نکته دیگری که می توان درباره آن گفت این است که این کاریز در ابتدا دارای دو رشته است که از دو سوی جزیره، منطقه صفین و باغو سرچشمه می گیرند. این رشته ها پس از پیمودن مسیری مشخص به محل فعلی مجموعه فرهنگی سیاحتی شهر زیرزمینی کیش می رسند و به سه رشته تبدیل می گردند. آب پس از این محل در یک رشته، جریان پیدا کرده و به شهر قدیمی حریره منتهی می شود که در انتهای مسیر بازدید از کاریز کیش قابل مشاهده است. در طول مسیر گذر آب،  ۲۷۴ حلقه چاه برای برداشت آب به چشم می خورد که تعداد ۷۴ چاه در مجموعه کاریز کیش قرار دارد. وجود این تعداد چاه در مسیر یک قنات، حکایت از این دارد که در این کاریز، آب هم به صورت ساکن بوده و هم به سمت مظهر کاریز جریان و حرکت داشته است. اگر به هنگام بازدید به سقف کاریز نگاه کنید، یکی از حلقه های چاه را که اخیرا در لایه مرجانی به ضخامت هفت متر ایجاد شده را می بینید که فرمی مخروطی دارد و بسیار زیبا است به همین دلیل به مسافران گرامی پیشنهاد می شود که در تور کیش خود حتما به شهر زیر زمینی کاریز کیش بروند و ساعاتی را به آن اختصاص دهند.

کاریز کیش

چرا به شهر زیر زمینی کاریز کیش برویم؟

شهر زیر زمینی کاریز کیش با این که قدمتی به بلندای تاریخ دارد اما خیلی سال بود که نه به آن رسیدگی می کرنند و نه خدماتی برای کسانی که می خواستند به آن جا بروند در نظر می گرفتند تا اینکه در سال ۱۳۷۸ عده ایی از سرمایه گذاران این مجموعه تاریخی مجددا احیا کردند اما این بار نه در نقش یک قنات بلکه در نقش شهری تاریخی و باستانی، پذیرای حضور گردشگران و بازدیدکنندگان از سراسر ایران و جهان شد تا آن ها بتوانند زیبایی های این شهر زیر زمینی را با چشم خود ببینند و به نوعی در تاریخ قدم بزنند و یک روز بسیار مهیج را داشته باشند. لازم به ذکر است شهر زیر زمینی کاریز کیش مانند دیگر جاذبه های گردشگری جزیره مانند کشتی یونانی کیش نیست که بتوانید در کمترین زمان از کنار آن رد شوید،در این شهر حداقل زمانی که نیاز دارید ۲ ساعت تمام است پس جوری برنامه ریزی کنید که نتوانید تمام زیبایی های این شهر زیر زمینی را بینید.

کاریز

بسیار ممنون که تا انتهای مقاله شهر زیر زمینی کاریز کیش با ما همراه بودید امیدوایم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیران قرار داده باشیم.

شهر زیر زمینی کاریز کیش

تلگرام-شرکت