کلیسای سرکیس مقدس ایروان

به این مقاله امتیاز دهید

کلیسای سرکیس مقدس ایروان یکی از جاذبه های گردشگری این شهر و از کلیسا های مطرح در دنیا می باشد که ما در ایران خودمان نیز چند کلیسا با همین اسم در تهران،اصفهان و دیگر شهر های نیز داریم و این کلیسا برای مسیحیان بسیار مهم می باشد و سالانه مسیحیان زیادی برای بازدید از کلیسای سرکیس مقدس ایروان به ارمنستان سفر می کنند از این رو تیم شال و کلاه سفر بر آن شد تا اطلاعاتی درباره کلیسای سرکیس مقدس ایروان در اختیار شما عزیزان قرار دهد تا وقتی به این شهر یفر می کنید بتوانید به آن سر بزنید و پیشینه خوبی نسبت به آن داشته باشید،پس اگر شما هم به دنبال اطلاعاتی درباره کلیسای سرکیس مقدس ایروان هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

کلیسای سرکیس مقدس ایروان

موقعیت کلیسای سرکیس مقدس ایروان

همانطور که در نقشه بالا مشاهده می کنید کلیسای سرکیس مقدس ایروان در حوالی میدان جمهوری و درست در کنار خیابان اسرائیلیان قرار دارد و این جاذبه گردشگری ارمنستان نیز به مانند بسیاری دیگر در مرکز شهر ایروان است و شما به راحتی می توانید برای بازدید از چند مورد از آن ها در یک روز اقدام کنید مانند بازار ورنیساژ ایروان،میدان جمهوری ایران،کاسکاد یا همان هزار پله مسجد آبی و تالار اپرا که همگی نزدیک به هم می باشند و با خیال راحت به همه آن ها می توانید سر بزنید که از همه نظر بسیار عالی است.

نمایی از کلیسای سرکیس مقدس ایروان

درباره کلیسای سرکیس مقدس ایروان

زمانی که به درب کلیسای سرکیس مقدس ایروان می رسید نمای این کلیسا با دیوارهای بسیار بلند نظر شما را به خود جلب خواهد کرد و بعد از ورود به کلیسا مجموعه ای متشکل از کلیساهای سنت سارکیس، سنت گاوروک و سنت هاکوب را مشاهده خواهید کرد که کلیسای سرکیس مقدس ایروان جایگاه اسقف بود که در مقایسه با کلیساهای دیگر ظاهر جالب توجهی نداشت علاوه بر این در سال ۱۶۷۹ نیز زلزله ای در ایروان خسارات زیادی به این کلیسا وارد کرد. بنابراین بعد از زلزله، این کلیسا چندین بار مورد بازسازی قرار گرفت و در سال ۱۹۷۲ بار دیگر مورد استفاده قرار گرفت. در طول سالهای ۱۹۷۱ تا ۱۹۷۶ نمای داخلی کلیسا بهبود یافت و یک گالری به قسمت شرقی آن اضافه شد. امروزه این کلیسا بعد از بازسازی های بسیار، مورد بازدید عموم است که می توانید در تور ارمنستان خود به این کلیسای بسیار دیدنی سر بزنید و با عکس های یادگاری از خود و دوستانتان خاطره خوبی برای خود بسازید.

داخل کلیسای سرکیس مقدس ایروان

کلیسای سرکیس مقدس ایروان

تلگرام-شرکت