ویزای ایران

ویزای ایران و انواع ویزاهایی مورد نیاز برای هر فرد و نحوه دریافت آن که قبل از اقدام بد نیست بدانید

ایران با نام رسمی جمهوری اسلامی ایران کشوری است در منطقه خاورمیانه و واقع در جنوب غربی آسیا و پایتخت آن تهران می باشد. ایران با کشورهای:ارمنستان،ترکمنستان،جمهوری آذربایجان،افغانستان،پاکستان،ترکیه،عراق هم مرز است و همچنین از شمال به دریای خزر،از جنوب به خلیج فارس و دریای عمان محدود می شود. ایران قدرتی منطقه ای و متوسط در خاورمیانه است. ایران به‌خاطر ذخایر بزرگ سوخت فسیلی‌اش که شامل بزرگترین میدان گاز طبیعی در جهان و چهارمین ذخایر نفتی بزرگ کشف و تأیید شده می‌شود نفوذ و نقش قابل توجهی را دارا می باشد. زبان رسمی در ایران فارسی است و از همه نوع اقوامی در ایران سکونت و اقامت دارند. بیش از نیمی از ایران کویری و نیمه کویری است. حدود یک سوم ایران نیز کوهستانی است و بخش کوچکی از ایران نیز از جلگه‌های حاصلخیز تشکیل شده‌است. اما برای سفر به به این کشور پهناور و زیبا کشورهای دیگر باید روادید ( ویزای ایران ) را اخذ کنند پس برای اطلاع از انواع ویزا و راهای اخذ آن با شال و کلاه سفر تا انتها همراه باشید

موقعیت ایران برای اخذ ویزای ایران

اطلاعاتی درباره اخذ ویزای ایران

مسافران عزیزی که قصد سفر به کشور زیبا و مهمان نواز ایران را دارید می بایست پاسپورت با حداقل اعتبار ۶ ماه را داشته باشند تا بتوانند برای دریافت ویزای ایران و سفر به ایران اقدامات لازم را انجام دهید.توجه داشته باشید که مسافران خارجی چنانچه تمایل به رفتن به مناطق آزاد نظیر: کیش،قشم و یا چابهار را دارند برای رفتن به آنجاها نیاز به اخذ روادید ندارند و  در هنگام ورود می توانند مجوز حضور ۱۴ روزه دزیافت کنند اما اگر تصمیم به اقامت بیش از ۱۴ روز را دارید باید وزارت امور خارجه را در جریان قرار دهید تا اقدامات لازم جهت اقامت بیشتر شما برای ویزای ایران انجام شود. توجه داشته باشید طبق قوانین ایران اتباعی که تابعیت ایران را ترک نکرده اند و در خارج از کشور ساکن هستند و قصد مسافرت به ایران را دارند حتما می بایست با پاسپورت ایرانی خود اقدام به سفر به ایران نماینددر غیر اینصورت به مشکل بر خواهند خورد.

لیست کشورهایی که بدون ویزا میتوانند به ایران سفر کنند 

آذربایجان،بولیوی،

ترکیه،سوریه،

لبنان،گرجستان،

ارمنستان،ونزوئلا،مصر و مالزی نیاز به اخذ ویزای ایران برای ورود به ایران را ندارند

این کشورها می توانند با توجه به قوانین و شرایط تعیین شده جمهوری اسلامی ایران مجوزهای لازم برای ورود به کشور ایران را کسب نمایند.

 

ویزا ایران برای اتباع خارجی

انواع ویزای ایران 

ویزای فرودگاهی ایران

برای دریافت ویزا فرودگاهی ایران بیشتر کشورها می توانند فرم درخواست صدو روادید خود را برای شال و کلاه سفر ارسال نمایند و در صورت موافقت شال و کلاه سفر با ارائه شماره مجوز به آنها – می توانند با ارائه شماره مجوز به دفاتر اداره گذرنامه و روادید وزارت خارجه در فرودگاه‌های بین‌المللی ایران مراجعه کرده و روادید ۲ هفته ای خود را دریافت نمایند.

فرودگاه هایی که برای ویزای فرودگاهی ایران میتوانید آنها وارد آنها شوید 

فرودگاه امام خمینی

مهرآباد،کیش،قشم،

بوشهر،شیراز،تبریز،مشهد،چابهار

سفر به ایران

ویزای ایران (تجاری) 

کارشناسان،متخصصان و بازرگانانی که برای کار و تجارت قصد سفر به جمهوری اسلامی ایران را دارند در صورت داشتن دعوتنامه از طرف شرکتی که قصد همکاری با انها را دارند(حقیقی و یا حقوقی) می توانند نسبت به اخذ ویزا تجاری ایران خود اقدام نمایند و همچنین می بایست مدارک زیر را به شال و کلاه سفر ارائه دهند

تکمیل فرم درخواست روادید،عکس ۳*۴(بدون روتوش،با زمینه سفید)،دعوتنامه از طرف شرکت مد نظر در ایران،پرداخت هزینه سفر،اصل گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار،نامه درخواست روادید از طرف شرکت خارجی به‌ سفارت جمهوری اسلامی ایران با تعیین اهداف سفر و مدت سفر نامه می بایست بر روی سربرگ و با مهر باشد ،اسکن و ارائه مدارک کاری.

ویزای ایران ۷۲ ساعته تجاری

افرادی که در کشور خود دارای اقامت معتبر هستند و رابطه ویزایی با کشور جمهوری اسلامی ایران دارند می توانند با ارائه مدارک زیر اقدام به اخذ روادید ۷۲ ساعته تجاری نمایند. شرکت دعوت کننده شخص مورد نظر می بایست ۴۸ ساعت قبل از پرواز مهمان،خود هماهنگی های لازم با اداره گذرنامه و روادید جمهوری اسلامی ایران را انجام داده و مجوز های لازم را اخذ نماید. پس از موافقت، فرد متقاضی می‌تواند به ایران سفر نماید و به هنگام ورود نسبت به اخذ روادید خود از دفتر وزارت امور خارجه مستقر در مبادی ورودی اقدام نماید.

ویزای ایران توریستی 

افرادی که برای سفر توریستی به ایران وارد می شوند باید برای اخذ ویزا ایران مدارک زیر را ارائه کنند 

تکمیل فرم کتبی دخواست روادید،عکس ۳*۴ (از روبرو،با زمینه سفید،بدون کلاه و عینک،بدون روتوش)،کپی گذرنامه با حداقل اعتبار ۶ ماه،پرداخت هزینه صدور روادید.

ویزای ایران ترانزیت ( ویزا عبور ) 

این نوع روادید برای افرادی صادر می گردد که قصد سفر زمینی و عبور از مرز کشور جمهوری اسلامی ایران را دارند. این افراد در مدت زمان حداکثر ۷ روز می توانند به صورت ترازیت از مرز ایران و بصورت زمینی عبور نمایند. که مدارک آن به شرح زیر می باشد تکمیل فرم درخواست اخذ روادید،روادید معتبر کشوری که از آنجا قصد سفر به ایران را دارند،عکس ۳*۴(با زمینه سفید،بدون روتوش،بدون عینک و کلاه)،پرداخت هزینه صدور روادید،اصل گذرنامه با حداقل اعتبار ۶ ماه

ویزای ایران مولتی  

اتباع کشور های که که در طول سال چندین مرتبه به ایران جهت امور کاری سفر می کنند اقدام به دریافت این نوع ویزا می نماییند که با یکبار پرداخت هزینه ویزا مولتی ایران بتوانند چندین مرتبه به ایران سفر کنند و در هر بار سفر خود هزینه جداگانه ای پرداخت ننمایند. توجه داشته باشید کسانی که متداولا از ویزای ایران توریستی برای ورود به ایران استفاده کرده اند نمیتوانند ویزای مولتی ایران را دریافت کنند. مسافر و فردی که درخواست اخذ ویزای ایران مولتی را دارد باید در یکسال گذشته حداقل سه ویزای یکبار ورود تجاری دریافت کرده باشد تا بتواند از خدمات ویزای مولتی ایران استفاده نماید. افرادی که قصد دریافت ویزای مولتی ایران را دارند می بایست به نکات زیر توجه داشته باشند: ویزای مولتی به هیچ عنوان قابل تمدید نمی باشد کشورهای انگلستان، کانادا و آمریکا امکان اخذ ویزای مولتی ایران را ندارند روز اقامت یعنی میهمان در هربار ورود به کشور ایران میتواند به اندازه مدت اقامت خود حضور داشته باشد و در پایان مدت زمان تعیین شده می بایست از کشور خارج شود.

نکات مهم قبل از سفارش ویزای ایران

برای اتباع کشورهای آمریکا ، بریتانیای کبیر ،کانادا ، کلمبیا ، عراق ،افغانستان ، پاکستان ،بنگلادش ، هند ، سومالی ویزای ایران فرودگاهی صادر نمی شود. دارنده پاسپورت افغانستان و پاسپورت بنگلادش برای اخذ ویزای ایران به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشور خود باید حتما مراجعه کند. دارنده پاسپورت ترکیه ، سوریه ، لبنان ، جمهوری آذربایجان ، گرجستان ،لبنان می تواند بدون داشتن ویزا و فقط با گذرنامه با تاریخ اعتبار حداقل ۶ ماه در یکی از فرودگاه های بین المللی ایران ، ویزا فرودگاهی ایران بگیرد

نکات مهم درباره نحوه دریافت ویزای ایران 

پنچ شنبه و جمعه وزارت امور خارج ایران تعطیل است. ساعت کاری وزارت امور خارجه از ۸ صبح تا ۱۶ می باشد. از وقتی درخواست ویزا می دهیم ۲ تا ۷ روز کاری زمان لازم است تا شماره ویزای شما آماده شود . ۳ روز کاری زمان می برد تا پیام مخابره شود به سفارت ایران در آن شهر یا در آن کشور مورد درخواست مسافر . سپس مسافر با در دست داشتن مدارک لازم و این نامه ( که شال و کلاه سفر برای شما ارسال می کند ) به سفارت ایران رفته و مبلغ مشخص شده در آن سفارت را پرداخت کرده و چند روز زمان می برد تا ویزا ایران در پاسپورت او چسبانده شود ویزا ایران: توریستی / یکبار ورود / ۱ ماه اقامت در این / سه ماه اعتبار خروج از آن کشور مبدا

 

iran-visa

انواع دیگر ویزای ایران 

ویزای سیاحتی ایران،ویزای ورزشکاران ایران،ویزای زیارتی ایران،ویزای سیاسی ایران،ویزای مطبوعاتی ایران،ویزای تحصیلی ایران

مدارک ویزای ایران برای اتباع خارجی که دارای مادر ایرانی و پدر خارجی هستند

اتباع خارجی که دارای مادر ایرانی هستند اما پدر آنها خارجی می باشد و قصد سفر به ایران را دارند علاوه بر مدارک درخواستی سفارت مربوطه می بایست مدارک زیر را نیز به همراه دیگر مدارک خود ارائه دهند:

درخواست کتبی مادر،سند ولادت،کپی گواهی ازدواج.

مدارک ویزای ایران برای اتباع خارجی آقا که همسر ایرانی دارند

اتباعی خارجی آقا که همسر ایرانی داشته و قصد سفر به ایران را دارند علاوه بر مدارک درخواستی سفارت مربوطه می بایست مدارک زیر را نیز به همراه دیگر مدارک خود ارائه دهند:

کپی گواهی ازدواج،درخواست کتبی زوجه برای دریافت هر نوع روادید برای ورود به ایران چند مدرک مشترک وجود دارد که باید به همراه دیگر مدارک خود به سفارت مربوطه ارائه دهید: فرم درخواست روادید،عکس ۳*۴ ( از روبرو،بدون روتوش،بدون عینک و با زمینه سفید )،پاسپورت با حداقل اعتبار ۶ ماه ( دارای برگه های سفید کافی )

صحبت آخر درباره ویزای ایران

شما خودتان می توانید با مراجعه به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اقدام به اخذ ویزای ایران خود نمایید اما چنانچه می خواهید مراحل دریافت روادید را توسط شال و کلاه سفر که دارای مجوز اخذ روادید ایران هست انجام دهید قیمت و مدت زمانی که طی می شود تا روادید شما صادر گردد کمتر از زمانی خواهد بود که شما شخصا بخواهید برای دریافت ویزای ایران اقدام نمایید. در این صورت شال و کلاه سفر دعوتنامه ای به نام شما صادر کرده و پس از تائید بخش صدور روادید جمهوری اسلامی ایران به شال و کلاه سفر شماره تایید صدور ویزا ایرانی را می دهد و مهمان می توانید با داشتن آن شماره به قسمت کنسولگری ایران مراجعه کرده و به ارائه کد مربوطه ویزای درخواستی خود را دریافت کند. توجه داشته باشید اعتبار هر نوع روادیدی که به اشخاص و مسافران داده می شود بر اساس مدت زمان قید شده معتبر می باشد و اگر شما دیرتر از تاریخ مذکور اقدام به سفر نمایید روادید شما باطل می شود و مجددا می بایست نسبت به اخذ روادید ایران خود اقدام نمایید چنانچه به ایران آمده می خواهید بیشتر از حد مجاز قید شده در ویزای ایران خود در ایران بمانید حتما می بایست مقامات اداره گذرنامه و کنسولگری ایران را در جریان قرار دهید تا در صورت تایید بتوانند اقدامات لازم جهت درخواست شما را در اسرع وقت انجام دهند. شما از طرق مختلف و تحت عنواین متفاوت می توانید نسبت به اخذ ویزای ایران خود اقدام نماید که هر یک از مراحل مدارک مورد نیاز خود را طلب می کند.

برای اخذ ویزای ایران می توانید به قسمت تماس سایت شال و کلاه سفر مراجعه کنید و با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید

شماره پشتیبانی ۲۴ ساعته ویزای ایران ۰۹۱۲۴۸۴۱۲۱۹

ویزای ایران

تلگرام-شرکت