اسکله قدیمی آنتالیا

به این مقاله امتیاز دهید

اسکله قدیمی آنتالیا  از قدیم‌الایام، یکی از تجاری ترین و شلوغ ترین مکان های شهر آنتالیا بوده است.

اسکله قدیمی آنتالیا، بخشی از کاله ایچی است. کاله ایچی را با نام آنتالیای قدیم نیز می شناسند. قدمت اسکله قدیمی آنتالیا به بیش از دو هزار سال پیش باز می گردد. این اسکله توسط سلجوقیان بنا شده است و به علت استفاده ی تجاری،به تدریج توسط رومیان و عثمانی ها گسترش یافته است تا این که به یکی از مهم ترین بنادر ترکیه تبدیل شده و شهر آنتالیای امروزی به تدریج در اطراف آن شکل گرفته است. اسکله قدیمی آنتالیا در گذشته به عنوان بندر تجاری مورد استفاده قرار می گرفت،اما با جایگزین شدن مکان های دیگر، به تدریج کارایی خود را به عنوان یک بندر تجاری از دست داد و در حال حاضر بیش تر به عنوان مکان تفریحی مورد استفاده قرار می گیرد. اسکله قدیمی آنتالیا، جغرافیای جالبی دارد. این اسکله توسط دیوارهایی صخره ای محصور شده است. این اسکله در حال حاضر محلی برای کشتی های تفریحی است و مناظر زیبای آن،دل گردشگران بسیاری را می برد، به علاوه رستوران ها و کافه های بسیار لوکسی در اطراف اسکله قدیمی آنتالیا وجود دارند که انواع غذاهای بومی و دریایی تازه را سرو می کنند. مراکز خرید این منطقه نیز در سرتاسر ترکیه بسیار معروف است و بهشتی برای عاشقان خرید، به حساب می آید. شما می توانید انواع وسایل مورد نیز خود را با قیمتی نسبتاً ارزان از بازارها و مراکز خرید اسکله قدیمی آنتالیا تهیه کنید،همان‌طور که قبلاً نیز اشاره کردیم، اسکله قدیمی آنتالیا در کاله ایچی قرار دارد. کاله ایچی از قدیمی ترین قسمت های آنتالیا است. در حال حاضر بافت تاریخی این منطقه حفظ شده است و اقامتگاه های بسیار لوکسی در این مکان به وجود آمده است. به شما توصیه می کنیم یک شب رویایی را در یکی از اقامتگاه های قدیمی کاله ایچی با دیوارهای بلند و سنگی اش، بگذرانید و سپس برای گشت و گذار و تفریح راهی اسکله قدیمی آنتالیا شوید، مطمئناً تلفیق سنت و مدرنیته، تجربه ی جذابی برای شما خواهد بود.

نمایی-از-اسکله-قدیمی-آنتالیا

موقعیت اسکله قدیمی آنتالیا

درباره اسکله قدیمی

اسکله قدیمی آنتالیا زیبا بر روی صخره های ساحل مدیترانه در آنتالیا جلوه ای دیگر به این شهر بخشیده است. این منطقه محل برنامه ریزی و مدیریت تورهای آبی و قایق ها در شهر ساحلی آنتالیا است و برای پذیرایی از مسافران تعداد زیادی کافه و رستوران در انواع مختلف دارد. این منطقه زمانی محل داد و ستد کالاها و تجارت در آنتالیا و از طریق دریای مدیترانه بوده است. اگر تمایل به خرید دارید اسکله قدیمی آنتالیا می تواند مکانی بسیار فوق العاده برای این کار باشد. طبیعت زیبای این اسکله و جلوه گری آب های فیروزه ای مدیترانه، چشم هر گردشگری را غرق در زیبایی های آن می کند. شما می توانید در کنار اسکله نشسته و نظاره گر غروب طلایی آفتاب آنتالیا باشید. اطراف این اسکله موج شکن هایی وجود دارند که در دوران سلجوقی ساخته شده اند. اسکله قدیمی آنتالیا قدمتی در حدود ۱۵۰ سال دارد. این اسکله قدیمی در واقع خلیجی کوچک است که با صخره های بلند و سنگی احاطه شده است. این مکان در دوره امپراتوری سلجوقیان ترک و بیزانس و نیز عثمانی ‌ها دارای اهمیت زیادی بوده است. از قرن دوم میلادی تا اواسط قرن بیستم اسکله قدیمی مرکز اقتصادی آنتالیا به شمار می رفته است و بندر اصلی آنتالیا بوده است به طوری که تمامی تجارت ‌ها از این بندر و ایجاد رفاه برای مردم و شهر،از اسکله قدیمی آنتالیا تأمین می ‌شده است، به همین علت این اسکله، از مهم ترین بنادر آنتالیا در زمان گذشته به‌ حساب می ‌آمده است،همچنین این خلیج کوچک با موج ‌شکن‌ های دوران سلجوق‌ ها احاطه ‌شده است.

اسکله-آنتالیا

امکانات اسکله قدیمی آنتالیا

این اسکله به عنوان یکی از بهترین مکان های دیدنی شناخته شده است. در این مکان مملو از جاهای دیدنی و تفریحی است که میتوانید ساعت ها در آن مکان خوش بگذرانید و لذت کافی از سفر خودتان ببرید.اسکله قدیمی جذابترین مکان برای تفریح در آنتالیا به حساب می آید، گردشگران قبل از سفر یک لیست بلند و بالا از جاهای که می خواهند برای تفریح بروند تهیه می کنند. اسکله بالای لیست قرار گرفته و شگفت انگیز و هیجان انگیز ترین جا برای تفریح کردن است. اسکله تفریحی ساحلی قدیمی یکی از جاذبه های هیجان انگیز برای مسافران تور آنتالیا است و از ثانیه ثانیه های سفر خودتان لذت ببرید. امکانات ویژه ای برای اسکله قدیمی آنتالیا درنظر گرفته شده است برخی از آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

جت اسکی،قایق پدالی (با ظرفیت محدود)،قایق های ماهیگیری،قایق پارویی و کف شیشه ای جزیره،سه چرخه های آبی از دیگر امکانات اسکله قدیمی رستوران، کافی شاپ، بستنی فروشی و تمام خوشمزه های که در خیابان وجود دارند، قشنگ ترین بخش  اسکله؛ غذاهای لذیذی که بصورت خانگی درست شده است و شب های عالی که می توانید برای خودتان بسازید. با اینکه این مکان پر از جاهای تفریحی است اما کنار آن بازار  و مراکز خرید بسیار لوکس ساخته شده است و افرادی که علاقمند به خرید کردن دارند می توانند به این مکان بروند و بهترینن اجناس را با کمترین قیمت خریداری کنند.

بسیار ممنون که تا انتها با ما همراه بودید همچنین می توانید برای مطالعه بیشتر درباره دیدنی های آنتالیا مقاله حمام رومی آنتالیا را نیز بخوانید و لذت ببرید.

اسکله قدیمی آنتالیا

تلگرام-شرکت