ساحل کیزکومو و اورهانیه مارماریس

به این مقاله امتیاز دهید

ساحل کیزکومو و اورهانیه مارماریس در جنوب غربی مارماریس و ۲،۵ کیلومتری تورگوت ، در ۲۶.۴ کیلومتری مارماریس واقع شده است. ساحل کیزکومو و اورهانیه مارماریس یک مکان توریستی مهم است که به واسطه  ساحل کیزکومو معروف است . روستای اورهانیه به دلیل خلیج شگفت انگیز و  ساحل منحصر به فرد کیزکومو مشهور است که در آن می توانید تعطیلات بی نظیری را تجربه کنید. ورزش های آبی ، ماریا مارینا ، کلوپ قایق بادبانی ، قلعه متعلق به شهر باستانی بیوبوس ، کافه ها و رستوران های کنار ساحل و.. همه از دیدنی های ساحل کیزکومو به شمار می آیند. قایق های بادبانی که در خلیج هسارونو قرار دارند ، شبهای اورهانیه را جلوه تازه ای می بخشند. روستای اورهانیه در کنار جنگلهای کاج زیبا ، در یک محیط برجسته واقع شده است. رنگ جنگل ها به دریا منعکس شده و منظره ای شگفت انگیزرا به وجود آورده است. دریا همیشه در ساحل کیزکومو و اورهانیه مارماریس بسیار آرام است. اورهانیه خانه پر از ویلاهای لوکس و رستوران های محلی است. جالب ترین رویدادی که در اورهانیه مشاهده خواهید کرد این است که افرادی را خواهید دید که در وسط دریا قدم می زنند. اگرچه در نگاه اول این رویداد برای بازدید کنندگان بسیار عجیب  است اما باید بدانید که کف زیر آب شنی خلیج را به دو قسمت تقسیم می کند و می توانید در امتداد دریا قدم بزنید به گونه ای که با دور شدن از ساحل عمق دریا افزایش نمی یابد. این مکان به طول ۶۰۰ متر  امتداد دارد و خط ساحلی کیزکومو نامیده شده است و به دنبال خود افسانه ای دارد.

نمایی-از-ساحل-کیزکومو-و-اورهانیه-مارماریس

موقعیت ساحل کیزکومو و اورهانیه مارماریس

دیدنی های ساحل کیزکومو و اورهانیه

در ساحل کیزکومو و اورهانیه مارماریس، شما می توانید  از تعطیلات خود در کنار سواحل عالی با خورشید درخشان و دریایی زلال لذت ببرید. شما با قدم زدن در وسط مسیر ماسه ای دریا دریا  مجذوب این ساحل بی نظیر خواهید شد در نزدیکی ساحل کیزکومو و اورهانیه مارماریس یک مرکز ورزش آبی وجود دارد و مسافرین تفریحی قادر به ایجاد انواع ورزش های آبی هستند. در وسط خلیج یک جزیره و بقایای یک قلعه در بالای جزیره وجود دارد. اعتقاد بر این است که این قلعه متعلق به شهر باستانی بیوبوسوس است. شما می توانید قایقی اجاره کنید و یک سفر کوتاه به جزیره داشته باشید. این جزیره کوچک با منظره زیبای خود قطعا ارزش دیدن دارد. یکی دیگر از جاذبه های ساحل کیزکومو و اورهانیه مارماریس سفرهای قایقرانی روزانه در  خلیج هسارونو است. با وقفه در استراحت در سلیمیه، خلیج هسارونو، میل کردن کبابهای اینبوکو و دیدن جزیره دیسلیس، مطمئناً از سفر خود لذت خواهید برد. محیط موجود در جزیره دیسلیس با دره های کوچک و سازندهای سنگی بسیار عالی است. در تور مارماریس حتما به ساحل کیزکومو و اورهانیه مارماریس این مکان فوق العاده سر بزنید و لذت ببرید

قایق-سواری-در-ساحل-کیزکومو-و-اورهانیه-مارماریس

افسانه های مرتبط با سواحل کیزکومو

در ارتباط با ساحل کیزکومو و اورهانیه مارماریس دو افسانه وجود دارد. بر اساس افسانه ای که ساکنان روستا تعریف می کنند سه هزار سال پیش،پادشاه شهر بایباسوس در جنگ با دشمنان خود شکست می خورد. دشمنان که شهر را به تصرف گرفته اند، پادشاه و مردم این شهر را به قتل می رسانند. پرنسس زیبا تلاش می کند فرار کند، وی که به ساحل دریا می آید و شنا نمی داند،در اثر معجزه ای با رها کردن شن های دامن خود بر روی دریا، مسیری تشکیل می شود. به دلیل تاریکی هوا پرنسس که راه خود را گم می کند، با اتمام شن های دامن خود غرق شده و جان خود را از دست می دهد. پس از آن روز این روستا به نام کیزکومو به معنای دختر شنی و منطقه ساحل کیزکومو و اورهانیه مارماریس نامگذاری می شود.

افسانه دوم

در افسانه دیگری، دختر پادشاه عاشق یک ماهیگیر فقیر می شود. اما پدر دختر مانع ازدواج آن ها می شود. دو جوان عاشق بدون اطلاع پادشاه با یکدیگر دیدار می کنند. ماهیگیر جوان که از دریا با قایق می آید با آتشی که پرنسس برمی افروزد، محل وی را پیدا می کند. پادشاه که مشکوک می شود به سربازان خود دستور می دهد دخترش را تعقیب کنند. پادشاه از دیدارهای مخفیانه دو جوان مطلع می شود. شبی پادشاه از سربازان خود می خواهد که با آتش به ماهیگیر علامت بدهند. ماهیگیر با دیدن آتش به سوی سربازان می آید. پرنسس از دست سربازان فرار می کند و برای نجات ماهیگیر به داخل دریا می پرد. در این میان، معجزه ای رخ می دهد و هر مکانی که پرنسس قدم می گذارد با شن پر می شود. سربازانی که به دنبال پرنسس به داخل آب می آیند غرق می شوند. یکی از نیزه هایی که یکی از سربازان می اندازد به پرنسس اصابت می کند. خون پرنسس، آب دریا را به رنگ سرخ درمی آورد. ماهیگیر نیز پرنسس را می گیرد و دور می شود و سپس کسی آن ها را نمی بیند. پس از آن روز، نام روستا کیزکومو می شود و نام منطقه ساحل کیزکومو و اورهانیه مارماریس می شود.

شما مسافر گرامی می توانید برای تور مارماریس مرداد به لینک مورد نظر مراجعه فرمایید تا از قیمت های مرداد ماه را مطلع شوید و یا اگر برای شهریور می خواهید برنامه ریزی کنید و به مارماریس سفری بسیار عالی را داشته باشید در تور مارماریس شهریور در خدمت شما عزیزان هستیم.

ساحل-کیزکومو-و-اورهانیه-مارماریس

تلگرام-شرکت