غار کارائین آنتالیا

به این مقاله امتیاز دهید

غار کارائین آنتالیا و اطلاعاتی درباره این جاذبه گردشگری که قبل از سفر آنتالیا بد نیست بدانید

شهر آنتالیا، یکی از شهرهای زیبا در ترکیه است.این شهر به سبب وجود جاذبه های بسیار و دیدنی های طبیعی و تاریخی بسیار مورد توجه گردشگران تور آنتالیا قرار گرفته است. تور آنتالیا از محبوب ترین تورها محسوب می شود؛ چرا که گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند. انتخاب های بسیاری پیش روی آن ها قرار می گیرد تا بتوانند در سفر خود از جاذبه های بسیاری دیدن کنند. یکی از جاذبه هایی که بسیار مورد توجه گردشگران تور آنتالیا قرار گرفته است، غار کارائین است. این غار یکی از قدیمی ترین مکان های سکونت انسان ها در کشور ترکیه می باشد.

 

غار-کارائین-آنتالیا

موقعیت غار کارائین آنتالیا

تاریخچه کارائین

غار کارائین آنتالیا، متعلق به دوره پارینه سنگی بوده که در ۳۰ کیلومتری شهر آنتالیا، شرق کوه چان، واقع شده است. غار کارائین آنتالیا یک غار شگفت انگیز است که ۲۵۰۰۰ سال از این غار به عنوان سکونتگاه استفاده می شد. در واقع مکان های بسیار کمی روی زمین وجود دارد که قدمت آن ها این چنین طولانی باشد. غار کارائین آنتالیا یکی از آن ها است که بسیار شگفت انگیز و جذاب یوده است. غار کارائین، دارای فضای خوف انگیز و ترسناکی بود که با عث جذابیت آن می شود. داخل غار هوای بسیار خنک و ملایمی وجود دارد. این غار ۲۵۰۰۰ سال پیش، به عنوان انبار آذوقه به کار می رفته است تا مواد غذایی در برابر باران محافظت شود. غار کارائین آنتالیا Karain Cave بصورت متوالی بیست و پنج هزار سال سکونتگاه بشر بوده است. در ورودی غار شواهدی است که نشان می‌دهند باستان شناسان هنوز در حال حفاری و کشف در این منطقه هستند. آثار کشف شده از این غار در موزه آنتالیا Antalya Museum نگهداری می‌شوند

 

نمایی-زیبا-از-غار

بازدید از غار کارائین

در فصل زمستان با وجود سرما و در فصل تابستان با وجود گرمای شدید،غار کارائین آنتالیا دارای هوای بسیار خنک و معتدلی می باشد. در واقع افراد در این غار زندگی نمی کردند، بلکه این غار کاربرد انبار را برای آنان داشت. دارای یک ورودی مجزا می باشد که با نور خورشید روشن می شود و در ادامه به سه تالار بهم پیوسته منتهی می گردد. در کنار درب ورودی غار کارائین آنتالیا، یک موزه کوچک وجود دارد. برخی از آثار باستانی که قدمت آن ها به ۱۶۰۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد، در آن به معرض نمایش گذاشته شده است. غار کارائین آنتالیا یکی از بزرگترین غارهای ترکیه است. از لحاظ مخفی ماندن از دید دشمن هم بسیار استراتژیک بوده و به همین دلیل تا مدت های طولانی کسی از وجود این غار با خبر نبود.شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که جنس این غار از چیست؟ دریاچه ای در این منطقه بوده که از سنگ  های تراورتن آهکی پوشیده شده است. در هنگام بازدید از غار کارائین آنتالیا چندین صومعه را نیز در نزدیکی این غار خواهید دید. این غار در لیست آزمایشی میراث یونسکو ثبت شده است. شما می‌توانید برای بازدید از غار کارائین همزمان به ترمسوس Termessos سر می‌زنید. در بالای یک ستون تصویر یک صورت حک شده است که به نظر می‌رسد نوعی ادای احترام به آتاتورک است. اگر بخواهید در نزدیکی غار کارائین آنتالیا هم اقامت کنید و شب بمانید هتل هم وجود دارد در نزدیکی غار که شب را میتوانید در انجا بگذرانید.

 

غار کارائین آنتالیا

ساعت کار غار کارائین آنتالیا

در ماه اپریل تا اکتبر هر روز ۹ تا ۱۹ باز است. در ماه اکتبر تا مارس هر روز ۸.۳۰ تا ۱۷ باز است.

بسیار ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید و امیدواریم توانسته باشیم که اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم همچنین اگر می خواهید دیگر جاذبه های آنتالیا را نیز مطالعه کنید می توانید مقاله آکواریوم شهر آنتالیا را نیز مطالعه کنید.

تماس با ما1

تلگرام-شرکت