مرکز خرید ابن بطوطه دبی

به این مقاله امتیاز دهید

مرکز خرید ابن بطوطه دبی جایی که برای خرید های خود از شیر مرغ تا جان آدمیزاد پیدا خواهید کرد و به راحتی به تمامیه وسایل مد نظر که برای خرید نیاز دارید دسترسی کامل دارید مرکز خرید ابن بطوطه دبی جزء مراکز پر تردد می باشد که روزانه از توریست های بسیار زیادی استقبال میکند و تمامیه مسافران تور دبی حتما به این مرکز خرید سر خواهند زد زیرا در اینجا کالاهای بسیار خوبی دارد و قیمت های آن نیز به نسبت دیگر فروشگاه ها و هایپر استارها ارزانتر است و در آن هر آنچه که شما بخواهید هست پس از این رو بر آن شدیم تا در این مقاله اطلاعاتی را درباره مرکز خرید ابن بطوطه دبی در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید در سفر خود از این مرکز خرید زیبا دیدن کنید و سوغاتی های بسیار خوبی را خریداری کنید،پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. 

نمایی از مرکز خرید ابن بطوطه دبی

موقعیت مرکز خرید ابن بطوطه دبی


 همانطور که در نقشه بالا مشاهده می کنید مرکز خرید ابن بطوطه دبی در کنار خیابان شیخ زائد و در نزدیکی روستای جبل علی می باشد که می توانید با استفاده از تاکسی به راحتی به این مکان شلوغ بروید و خریدهای خود را انجام دهید.

درباره مرکز خرید ابن بطوطه دبی

مرکز خرید ابن بطوطه دبی به خاطر گردشگر و شخصیت برجسته مراکشی که در قرن ۱۴ بوده است نام گذاری شده است و سعی بر آن شده است که در این مرکز خرید از مکان هایی که ابن بطوطه در دوران حیات خود به آن ها سر زده است استفاده شود تا یاد آن نیز بدین وسیله گرامی داشته شود و همگان به یاد ابن بطوطه باشند پس یرای همین ۶ سالن بسیار بزرگ در مرکز خرید ابن بطوطه دبی دایر می باشد که نام های آنها با پیشوند حیاط خوانده می شود مانند  حیاط هند،حیاط پرشیا،حیاط مصر و دیگر سالن ها که هر کدام از این سالن ها شما را با آن کشور آشنا می کند و با سبک آن بنا شده است در مجموع مرکز خرید ابن بطوطه دبی چیزی در حدود ۵۰۰ فروشگاه را در خود جای داده است کهو حدود ۲۰ سالن سینما و پارکینگ مجزا دارد و در آن می توانید انواع رستوران ها و کافه های برند و تازه تاسیس را دید که بسیار عالی می باشد،همچنین می توانید از فروشگاه های برند مانند کارفور و شرف دی جی دیدن کنید و کالاهای خود را خریداری کنید و یا از کالاهایی با قیمت بسیار مناسب از دیگر غرفه ها کالای خود را تهیه کنید اما باید بدانید که برای دیدن مرکز خرید ابن بطوطه دبی حداقل ۳ ساعت باید زمان به آن اختصاص دهید تا بتوانید تقریبا تمام آن را ببینید که بسیار هیجان انگیز می باشد و خانم ها عاشق گشت زنی در این مرکز خرید خواهند شد.

نمای داخلی مرکز خرید ابن بطوطه دبی

سالن های مختلف در مرکز خرید ابن بطوطه دبی

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم مرکز خرید ابن بطوطه دبی شامل ۶ سالن مختلف می باشد که در این بخش قصد داریم تا شما را با چند سالن یا حیاط آن آشنا کنیم که به شرح زیر می باشد

محوطه پرشیا

پرشیا در قدیم مرکز فرهنگ قرن ۱۴ ام بوده و در آن بناهای زیبا و متعددی ساخته شده است. آثار هنرمندانه ایرانی را با طراحی عربی در وسط طاق میدانی این محوطه خواهید دید. سقف پاساژها به صورت طاقی طراحی شده اند. طره های سرامیکی آبی فیروزه ای و موزاییک کاری های زیبای ایرانی در این محوطه دیده می شود. در میان عظمت بازارهای ایران می توانید به خرید بپردازید و با حال و هوای ایران بیشتر آشنا شوید و انواع سوغاتی مربوط با کشور ایران نیز در آن یافت می شود که می توانید برای عزیزانتان به یادگار خریداری کنید. 

محوطه پرشیا مرکز خرید ابن بطوطه دبی

 محوطه چین

در این سالن می توانید کشتی های چینی، دزدان دریایی و رویدادهای مشهور چینی را ببینید. همچنین برای ساخت دکور این مجموعه از هنرهای چینی استفاده شده است و محوطه نشان دهنده جادو و عظمت امپراطوری چین است. سالن اصلی با سرها و مدال های اژدها، ستون های سنگی از سنگ های مرمر سفید که نشان دهنده ورودی شهرهای چین است و سقف هایی که دقیقا نمایانگر معماری چینی است در این مجموعه دیده می شود که دقیقا مانند سالن پرشیا می توانید اجناسی را از کشور چین برای خانواده خود تهیه کنید و لذت ببرید.

محوطه چینی های مرکز خرید ابن بطوطه دبی

سالن های دیگر نیز به همین ترتیب هستند و می توانید در آن ها نیز کالاهای خاصی را خریداری کنید و تا سال ها خاطره یک روز خوش را به یادتان بسپارید.

بسیار ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید و امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم و همچنین برای دیدن دیگر جاذبه های گردشگری در کشور امارات می توانید مقاله آکواریوم لاست چمبرز دبی را نیز مطالعه کنید.

مرکز خرید ابن بطوطه دبی

تلگرام-شرکت