بویوک آدا استانبول

به این مقاله امتیاز دهید

بویوک آدا استانبول جزیره ای زیبا، نام آشنا و یکی از محبوبترین جاذبه ها برای گردشگران استانبول است.

در نزدیکی استانبول و در دریای مرمره مجمع الجزایری وجود دارد که در آنها هیچ وسیله نقلیه گازسوزی تردد نمی کند. املاک پر زرق و برق و ویلاهایی با باغهای سرسبز و درختان تنومند،در همان دوران ساخته شده اند. بهترین مکان برای دیدن زیبایی های جزیره در یوجه تپه بلند ترین نقظه جزیره است. در این مکان که نوک قله کوه قرار گرفته و شیب تندی دارد، کلیسای آیا یورگی واقع شده است. از اینجا مناظر فوق العاده ای از اطراف جزیره و همچنین استانبول را می توان تماشا کرد. جزیره بیوک آدا استانبول ترکیه یکی اززیباترین دیدنی های استانبول جزیره بیوک آدا یا پرنسس است. جالب است بدانید چیزی که باعث شهرت این جزیره شده استفاده از کالسکه به جای ماشین و موتور است. محیط سرسبز خانه های ویلایی تمیز با باغچه ها و حیاط های زیبای جزیره هم آرامش خاصی را به انسان میدهد. برای رفتن به جزیره بیوک آدا استانبول ترکیه از یکی از اسکله ها در قسمت اروپائی می تونید استفاده کنید اما به یاد داشته باشید که کشتی ها در ساعت های خاصی فقط چند بار در روز به جزیره تردد میکنند. اطراف اسکله منطقه اصلی جزیره قرار دارد، جایی مملو از رستوران ، قهوه خانه و فروشگاههایی که با حضور گردشگران گرمتر شده اند. ولی جنوب جزیره بسیار خلوت است و محوطه های جنگلی این بخش را فقط با قایقها می توانید ببینید. میتوانید بوسیله درشکه در طی مدت ۲ ساعت دور تا دور بویوک آدا استانبول را بگردید.

 

جزیره-بویوک-آدا-استانبول

موقعیت بویوک آدا استانبول

تاریخچه بویوک آدا 

در سال ۵۶۹ میلادی امپراطور بیزانس جاستین دوم یک قصر و یک کلیسا ساخت. معماری عجیب عثمانی ها، کلیساهای آرام به سبک یونانی و خانه متروکه ای که لئون تروتسکی در دوران تبعید در آن میزیست. در سال ۱۹۲۹ بار دیگر جزیره به تبعید گاه لئون تروتسکی تبدیل شد. این انقلابی مارکسیست به مدت چهار سال در جزیره بویوک آدا زندگی کرد. تروتسکی به نوشتن دو کتاب مشغول شد یکی زندگی نامه خود و دیگری تاریخ انقلاب روسیه. خانه متروکه تروتسکی امروز هم در جزیره ماندگار است و در سال ۲۰۱۵ به قیمت ۴.۴ میلیون دلار برای فروش گذاشته شد. در کناره جزیره یک هتل قدیمی و خراب متعلق به قرن ۱۹ قرار دارد. بویوک آدا استانبول  یا جزیره بزرگ، در زمان بیزانس هم مکان تبعید بوده است و هم مکانی مذهبی و روحانی. این اولین ساختمان از چندین کلیسایی بود که بعد ها به عنوان زندان شاهزادگان تبعیدی از آنها استفاده می شد. این محل تفریحات تابستانه به خصوص برای جمعیت یونانی، یهودی و امریکایی مقیم استانبول تبدیل شد. در تور استانبول حتما بهبویوک آدا استانبول سری بزنید.

بسیار ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید و امیدواریم اطلاعات خوبی را در این مقاله مطالعه کرده باشید،همچنین می توانید برای دیدن دیگر جاذبه های استانبول مقاله کاخ توپکاپی استانبول را نیز بخوانید.

بویوک آدا استانبول

تلگرام-شرکت