جزیره خیوس

به این مقاله امتیاز دهید

جزیره خیوس و اطلاعاتی درباره این جزیره در تور چشمه که قبل از سفر بد نیست بدانید

خیوس (در انگلیسی کایاس) پنجمین جزیره بزرگ یونان است،جزیره خیوس در دریای اژه و با فاصله ۷ کیلومتری با ساحل آناتولی قرار گرفته است. جزیره خیوس توسط تنگه چشمه از ترکیه جدا شده است. خیوس شکلی تقریبا شبیه کلیه داشته و از شمال تا جنوب ۵۰ کیلومتر طول دارد. عرض این جزیره در بلندترین قسمتش به ۲۹ کیلومتر می رسد. خیوس حدود ۸۴۲ کیلومتر مربع وسعت دارد.

جزیره خیوس

موقعیت جزیره خیوس 

درباره جزیره خیوس

خیوس به سبب تولید و صادرات مصطکی (صمغ درخت مصطکی) شهرت بسیاری دارد،رزینی معطر که به شکل قطره‌های اشک از درختان این جزیره بیرون می آید. مصطکی خواص بسیاری دارد، از مصارف کاربردی گرفته (به عنوان چسب و رنگ) تا مصارف دارویی و خوردنی، در خیوس شما می‌توانید مربای مصطکی و آبنبات های مصطکی بخرید. در خیوس مصطکی را این طور می شناسند: اشکی که دلپذیر است،بوی خوبی دارد، آسوده می کند و شفا می دهد. بنابراین سر زدن به Mastihashop فراموش نشود. اگر میخواهید در تور چشمه از جزیره خیوس دیدن کنید حتما با ما همراه باشید.

دیدنی های خیوس

دیدنی ها در جزیره خیوس بسیار زیاد است. در بازار Aplotaria کمی خرید کنید، بازاری که پر است از محصولات محلی. قدمی در میدان Vounakio بزنید و در یکی از کافه هایش استراحت کنید. بازدید از قلعه قرن یازدهمی در بندر خیوس، جایی که مقبره Kara Ali در آن جاست فراموش نشود. موزه‌ها و مکان های تاریخی بسیاری در خیوس وجود دارند،از جمله آن ها می توان Naval Museum و Byzantine Museum و Kampos و Nea Moni را نام برد. کسی که دریا را دوست داشته باشد، ناراضی از خیوس نمی رود. لازم نیست از شهر دور شوید تا به ساحل برسید. سواحل Ormos tou Lo و Tagma درست در نزدیک شما هستند. اگر اهل ورزشهای آبی هستید Bella Vista و Afanis Naftis بهترین مکان برای موج سواری هستند. اگر می خواهید افسانه و لذت در کنار هم باشند، در ساحل Daskalopetra شنا کنید؛جایی که هومر بر روی سنگی می نشست و تدریس می کرد. Daskalopetra در واقع به معنی سنگ آموزگار است.

بسیار ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید همچنین خوشحال می شویم اگر به مقاله کنسرت های کیش سایت ما نیز سر بزنید.

جزیره خیوس

تلگرام-شرکت