خیابان آربات مسکو

به این مقاله امتیاز دهید

خیابان آربات مسکو یکی از مکان هایی است که می توانید برای بازدید از آن و لذت بردن از مغازه های بی نظرش وقت بگذارید جایی که می توانیم بگوییم هم رده جاذبه هایی مانند میدان سرخ مسکو،مقبره لنین و دیگر مکان های تاریخی شهر  می باشد،خیابان آربات مسکو مکانی سر زنده و بسیار مهیج برای خرید سوغاتی و به نوعی گشت زدن در تاریخ این شهر بسیار زیبا می باشد،این خیابان در تاریخ کش و قوس های فراوانی را تجربه کرده است و از سال ۱۹۸۶ به بعد آن را مخصوص عابران پیاده طراحی کردند و اجازه عبور و مرور وسایل نقلیه در آن به هیچ عنوان وجود ندارد از همین رو خیابان آربات مسکو به نوعی پاتوق روشنفکران و هنرمندان شهر مسکو شد و شما می توانید شخصیت های هنری بسیاری را در خیابان آربات مسکو ملاقات کنید و درباره فرهنگ های متنوع شوروی سابق از آن ها بپرسید و اطلاعات خوبی را کسب کنید،اگر دوست دارید بیشتر با خیابان آربات مسکو آشنا شوید تا انتهای این مقاله با تیم تخصصی شال و کلاه سفر همراه باشید.

 

خیابان آربات مسکو

موقعیت خیابان آربات مسکو


خیابان آربات مسکو درست در قلب شهر مسکو قرار دارد و فاصله چندانی تا میدان سرخ که یکی از اصلی ترین مکان های شهر مسکو می باشد ندارد و می توانید حتی پیاده در فاصله زمانی ۱۰ الی ۲۰ دقیقه به آن برسید.

درباره خیابان آربات مسکو

اگر بخواهیم درباره خیابان آربات مسکو صحبت کنیم باید در تاریخ به قبل استناد کنیم و برویم به قرن پانزدهم میلادی که خیابان آربات مسکو باز شد، این خیابان هم مثل نقاط دیگر مسکو در آتش سوزی مهیب سال ۱۸۱۲ به طور کامل نابود شد و بعدها بازسازی شد. در سال ۱۹۶۰ میلادی خیابان آربات جزو مسیرهای مهم تجاری بوده و بسیاری از درباریان در آن ساکن بودند. خیابان آربات مسکو از مهم ترین خیابان های شهر به حساب می آمد و در سال ۱۹۸۰ به محل سکونت هنرمندان، نویسندگان و اشراف تبدیل شد و به عنوان معروف ترین و معتبرترین خیابان مسکو شناخته می شد. در دوره حکومت اتحاد جماهیر شوروی، خیابان آربات محل زندگی بسیاری از مقامات بلند پایه دولتی بوده است. از سال ۱۹۸۶ به بعد، این خیابان کامل به عابرین پیاده اختصاص پیدا نمود و هنرمندان و نقاشان متعددی را به سمت خود جذب کرد. خیابان آربات در سال ۲۰۱۶ بازسازی شده و به نوعی ارتقا پیدا کرد. ایستگاه های مترو متعددی برای دسترسی به خیابان آربات قدیم وجود دارد. ایستگاه مترو اسمولنسک و ایستگاه مترو آرباتسکایا دو ایستگاه نزدیک به آربات قدیم هستند که در خط سوم متروی شهر مسکو قرار دارند. خیابان آربات بین این دو ایستگاه کشیده شده و دارای طول یک کیلومتر می باشد.

 

درباره خیابان آربات مسکو

کافه ها و مغازه های خیابان آربات مسکو

اگر برای خرید سوغاتی و اجناس مد نظر خود به دنبال مکانی فوق العاده هستید شک نکنید که خیابان آربات مسکو بهترین مکان برای خرید های شما می باشد که می توانید در آن انواع عروسک های ماتروشکا که می توان گفت مشهورترین سوغاتی روسیه و شاید یکی از نمادهای این کشور باشد،صنایع دست ساز،روسری های روسی،پشم،کارهای ساخت چوب و دیگر سوغاتی ها را تهیه کنید و لذت ببرید همچنین شما در خیابان آربات مسکو هر نوع رستوانی را که می خواهید می توانید پیدا کنید و کافه های بسیار عالی و چشم نوازی را خواهید دید که شما را به سمت خود می کشاند که می توانید در آن ها بنشینید و قهوه یا نوشیدنی مورد علاقه خود را میل کنید،در کل خیابان آربات مسکو مکانی بسیار عالی برای رستوران،کافه و خرید سوغاتی می باشد که در تور روسیه حتما شما را بیشتر با آن آشنا خواهیم کرد.

 

کافه ها و مغازه های خیابان آربات مسکو

خیابان آربات مسکو میعادگاه بزرگان و هنرمندان

خیابان آربات مسکو همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد از همه نظرها برای گشت گذار عالی است اما اگر بخواهیم از نظر هنری آن را ببینیم باید بگوییم که آقای الکساندر پوشکین به همراه همسر خود ناتالیا در یکی از ساختمان های خیابان آربات به شماره ۵۳ زندگی می کرده است که خود این نام بسیار بزرگ دلیلی دیگر بر مطرح بودن خیابان آربات مسکو می باشد و در دویستمین سالگرد تولد الکساندر پوشگین، مجسمه او و همسرش را در این خیابان نصب نمودند. رستوران تاریخی پراگ که در سال ۱۸۹۰ تاسیس شد هنوز پابرجا است، دیوار صلح که به وسیله صدها کاشی تزیین گردیده است، خانه ملینیکوف، مجسمه بولات اکودژاوی شاعر، رمان نویس و آهنگساز، خانه اسپاسو، خانه موزه ی پوشکین و کلیسای واقع در خیابان آربات قدیم، از دیدنی ها و جاذبه های گردشگری این خیابان قدیمی و مشهور می باشند که همه سالانه گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به سوی خود می کشاند.

 

خیابان آربات مسکو میعادگاه بزرگان و هنرمندان

بسیار ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید و امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات خوبی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم همچنین اگر به دنبال اطلاعات بیشتری درباره جاذبه های گردشگری روسیه هستید پیشنهاد میکنیم مقاله باغ الکساندر مسکو را نیز مطالعه کنید.

خیابان آربات مسکو

تلگرام-شرکت