خیابان استقلال استانبول

به این مقاله امتیاز دهید

خیابان استقلال استانبول یکی از خیابان هایی پر تردد استانبول می باشد

خیابانی سنگ فرش شده که افراد محلی و گردشگران را به سمت خود جذب می کند. شما می توانید در این خیابان از پیاده روی لذت ببرید. رستوران ها، کافه ها و فروشگاه های این خیابان فضایی ایده آل برای وقت گذرانی در شهر استانبول را ایجاده کرده است. بسیاری از سالن های سینمای این شهر نیز در خیابان استقلال استانبول قرار دارند. استقلال معروف ترین و محبوب ترین خیابان در شهر جذاب استانبول است که روزانه ۳ میلیون بازدیدکننده خارجی و داخلی دارد. خیابان استقلال در شهر استانبول همان قدر برای خوشگذرانی و تفریح اهمیت دارد که خیابان ولیعصر تهران، با این تفاوت که در خیابان استقلال استانبول تنها پیاده ها هستند که فرمانروایی می کنند و هیچ خبری از ماشین و اتوبوس نیست. این خیابان به قدری معروف است که فرقی نمی کند تا به حال به استانبول سفر کرده اید یا خیر، به زودی و به راحتی خواهید توانست خودتان را به خیابان استقلال استانبول برسانید.

نمایی-از-خیابان-استقلال-استانبول

موقعیت خیابان استقلال استانبول

چرا خیابان استقلال

استقلال خیابانی عریض و سنگفرش شده است که از سویی به میدان تکسیم استانبول می رسد و از سویی دیگر به ایستگاه متروی شیشانه ، طولی برابر با ۱.۴ کیلومتر دارد و در منطقه اروپایی بی اوغلوی استانبول قرار گرفته است. هنگامی که در خیابان استقلال استانبول قدم می زنید با انبوهی از بوتیک های کوچک و بزرگ رو به رو می شوید که در میان آن ها برندهای نام آشنا نیز به چشم می خورند. علاوه بر این، تعداد زیادی کافه و رستوران،کتابفروشی، سالن سینما و تئاتر و شیرینی فروشی های قدیمی شهر در همین خیابان جا خوش کرده اند. یعنی اگر به دنبال مکانی دنج هستید که زندگی روزمره مردم استانبول را تماشا کنید،می توانید یکی از کافه های کوچک و دوست داشتنی خیابان استقلال استانبول را انتخاب کنید و در حالی که کنار خیابان روی صندلی نشسته اید و قهوه‌تان را می نوشید، از اجرای خیابانی هنرمندان جوان لذت ببرید. به گرافیتی های روی در و دیوار نگاه کنید و البته تراموای قرمز رنگ و قدیمی استانبول را ببینید. زمانی که در خیابان استقلال استانبول گردش می کنید، تعداد زیادی ساختمانی قدیمی و زیبا نگاه‌تان را به خودش جلب می کند؛ ساختمان هایی با معماری نئوکلاسیک، نئوگوتیک،نئورنسانس، هنرنو و معماری ملی ترکیه خودنمایی می کنند که اغلب آن ها یادگاری از دوره عثمانی هستند و در قرن های نوزده و بیست میلادی ساخته شده اند. البته ساختمان های مدرن هم به زیبایی در کنار بناهای تاریخی خیابان جای گرفته اند، ساختمان هایی که به سبک مدرن و آرت دکو بنا شده اند. در تور استانبول می توانید به این خیابان پر هیاهوی بسیار زیبا رفته و از مراکز خرید و بوتیک های زیبای آن دیدن کنید.

تفریحات خیابان استقلال استانبول

در خیابان استقلال استانبول تفریحات مختلفی پیش روی شماست که عبارت اند از:

خرید و بازارگردی

 همان طور که می دانید خیابان استقلال مملو از فروشگاه ها و بوتیک های مختلف است. اگر عاشق خرید و بازارگردی هستید، حداقل ۶ ساعت از سفرتان را برای خیابان استقلال استانبول کنار بگذارید تا با دست پر برگردید. از جمله برندهای معروف این خیابان می توان به کوتون، زارا، سفورا،ال سی وایکیکی، اچ اند ام، آدیداس، گپ، منگو و … اشاره کرد.

تماشای اجراهای خیابانی

خیابان عریض و طویل و دوست داشتنی استقلال، میزبان خونگرمی برای هنرمندان گمنام و دوستداران هنر است. تقریبا در هر زمانی از روز که به این خیابان بروید، نوازنده های پیر و جوان را خواهید دید که گوشه ای از خیابان را از آن خود کرده اند و رهگذران را به رایگان مهمانِ نوای خوش خود می کنند. می توانید با خیال راحت به تماشای اجرای خیابانی آن ها بایستید و درآخر هر چقدر که دوست داشتید، با اسکناس یا سکه ای مزدشان را پرداخت کنید.

عکاسی در خیابان استقلال استانبول

خیابان شلوغ و پلوغ استانبول، جان می دهد برای عکاسی شهری و به ثبت رساندن لحظه های پر جنب و جوش زندگی. کافیست در این خیابان پیاده روی کنید تا ببینید چه سوژه های متفاوتی را در مقابل خود خواهید دید.

کافه گردی

 اگر کافه گردی جزو تفریحات همیشگی شماست، دیدن کافه های استانبول در کوچه و پس کوچه های خیابان استقلال استانبول را نباید از دست بدهید، از کافه مادو (کافه ای زنجیره ای) بگیرید تا کافه ای کوچک و نقلی در لیست طولانی کافه های خیابان استقلال قرار دارند.

خیابان-استقلال-در-شهر-استانبول

شرکت در رویدادها

خیابان استقلال استانبول به عنوان یکی از خیابان های قدیمی و استراتژیک استانبول، همواره محل مناسبی برای برگزاری رویدادها، گردهمایی ها و جشنواره های مختلف است. اگر شانس بیاورید ممکن است در طی سفرتان شاهد یکی از این رویدادها باشید.

تماشای تئاتر و سینما

 وجود چندین و چند سالن سینما مانند سینما اطلس (Atlas Cinemas)،سینما امک (Emek) و سینما فیتاس (Fitas Cinemas) و … در خیابان استقلال این امکان را به شما می دهد تا جدیدترین فیلم های ترکیه و دنیا را تماشا کنید.

تماشای گرافیتی ها

در کوچه های تنگ و باریک خیابان استقلال استانبول، گرافیتی های رنگین ومتفاوت بسیاری وجود دارد که بازدید از آن ها نیز بسیار جالب است.

تماس با ما1

تلگرام-شرکت