تور قونیه

تور قونیه با ارزانترین نرخ در بازار

تور قونیه
نام هتل
ستاره
قیمت
بزودی
تماس تلفنی
بزودی
تماس تلفنی
بزودی
تماس تلفنی
بزودی
تماس تلفنی
بزودی
تماس تلفنی
بزودی
تماس تلفنی
خدمات تور:

اقامت با صبحانه،پرواز رفت و برگشت،لیدر،بیمه،گشت شهری

به این مقاله امتیاز دهید

تور قونیه را روزانه میلیون ها کاربر ایرانی در گوگل سرچ می کنند تا بتوانند بهترین قیمت و با کیفیت ترین تور قونیه را از آژانس منتخب خود تهیه کنند،پس لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا هم بهترین نرخ تور قونیه نصیب شما شود و هم از قیمت و امکانات و تمامیه تفریحات در تور قونیه با خبر شوید،ما به صورت مفصل درباره تمام این سوالاتی که ذهن شما را درگیر کرده پاسخ خواهیم داد و از آنجا به بعد حق انتخاب و تصمیم گیری با خود شما مسافر محترم می باشد که تور قونیه خود و خدمات گردشگری را از کجا تهیه کنید،پس با شال و کلاه سفر همراه باشید.

موقعیت جغرافیایی تور قونیه


بله دقیقا همانطور که مشاهده میکنید در نقشه گوگل قونیه به شکل تصویر بالا می باشد که بسیار مهم هست تا قبل از سفر به قونیه و خرید تور قونیه شما بدانید که به کدام نقطه جغرافیایی سفر می کنید تا بتوانید بهتر و با دید بازدتر درباره آن تصمیم بگیرید. این شهر درست در مرکز کشور ترکیه واقع شده است.

آب و هوا در تور قونیه

قونیه در بهار 

ماه های مارس تا می تقریبا معادل با اواسط اسفند تا اواسط خرداد تقویم ما می شوند. حقیقت این است که فصل بهار فصل بسیار جذابی برای تور قونیه است و دلیلش هم این است که در این فصل است که سرمای قونیه پایان می گیرد و هنوز گرمای شدیدی هم در آن احساس نمی شود. میانگین دما در فصل بهار در تور قونیه، چیزی حدود ۱۶ درجه سانتیگراد است و شب هایش هم کمی خنک تر از این هستند و این بدین معنا است که آب و هوای قونیه در فصل بهار بسیار معتدل و مطلوب است. البته این را هم بگوییم که در فصل بهار احتمال خیلی کمی هم برای بارش در قونیه وجود دارد. اگر می خواهید فصل بهار را برای سفر به قونیه با تور قونیه انتخاب کنید، این را هم باید در نظر بگیرید که ماه اول بهار، ماه خلوتی قونیه به حساب می آید و کم کم از ماه های دوم و سوم، کمی به جمعیت توریستان قونیه اضافه می شود. البته هیچ وقت قونیه در فصل بهار به شلوغی فصل تابستان نمی رسد و همین مساله هم هست که باعث جذابیت تور قونیه در فصل بهار می شود. یک نکته دیگر در مورد سفر به قونیه در فصل بهار این است که در این فصل، هیچ جشنواره و فستیوال مشهور سالانه ای در قونیه برگزار نمی شود و شما باید به شرکت در کنسرت ها و اجراهای محلی اکتفا کنید. البته در عوض آن، این شکوفه های بهاری هستند که شهر قونیه را در فصل بهار از همیشه زیباتر می کنند و به نوعی جبرانی برای نبود فستیوال و جشنواره در تور قونیه می شوند.

قونیه در تابستان 

ماه های ژوئن تا آگست تقریبا معادل با اواسط خرداد تا اواسط شهریور تقویم ما می شوند. همان طور که گفته شد، فصل تابستان فصل شلوغی شهر قونیه است و به شما توصیه می کنیم که اگر حوصله شلوغی را دارید، این فصل از سال را برای سفر به قونیه با تور قونیه انتخاب کنید. خوشبختانه باید بگوییم که قونیه در فصل تابستان خیلی گرم نیست و هنوز دمای هوا برای گشت و گذار مناسب است. میانگین دمای قونیه در فصل تابستان، حدود ۲۵ درجه سانتیگراد است و گاهی اوقات دمای هوا در طول شب به ۱۰ درجه سانتیگراد هم می رسد. گذشته از این، احتمال بارش در قونیه در فصل تابستان وجود ندارد و از این نظر نیز می توان گفت که فصل تابستان فصل خوبی برای تور قونیه است. جالب است که بدایند جشنواره بین المللی خواجه ملا نصرالدین نیز هر ساله در ماه جولای و یا اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم ۵ تا ۱۰ جولای (۱۴ تیر تا ۱۹ تیر) در قونیه برگزار می شود که شرکت در این مراسم نیز در نوع خودش تجربه جالبی است که در تور قونیه به آن دست پیدا خواهید کرد.

قونیه در پاییز 

ماه های سپتامبر تا نوامبر تقریبا معادل با اواسط شهریور تا اواسط آذر تقویم ما می شوند. این فصل هم فصل خلوتی قونیه به حساب می آید و توریستان کمتری در قونیه دیده می شوند. در ماه اکتبر که ما دوم پاییز تلقی می شود، می توانید انتظار این را داشته باشید که میانگین دمای هوای قونیه در طول روز، حدود ۲۰ درجه سانتیگراد بشود و غروب ها نیز کمی باد خنک در شهر بوزد. این را هم بگوییم که در فصل پاییز، چیزی حدود ۲ تا ۳ سانتی متر باران در طول هر ماه می بارد که آنقدرها زیاد نیست و خللی در گردش با تور قونیه ایجاد نی کند. جالب است که بدانید بازی های جاولین که یک رویداد ورزشی ترکیه ای است، هر سال در ماه سپتامبر در قونیه برگزار می شود. این رویداد مربوط به مسابقات اسب سواری می شود و تماشای آن معمولا برای توریستان جالب است که می توانید در تور قونیه در این فصل از آن بهره مند شوید. 

قونیه در زمستان 

ماه های دسامبر تا فوریه تقریبا معادل با اواسط آذر تا اواسط اسفند تقویم ما می شوند. در طول این فصل، هوای قونیه سرد می شود و حتی می تواند تا زیر ۰ درجه سانتیگراد هم برود. این را هم بهتر است که بدانید که بعضی از روزهای قونیه در طول فصل زمستان، ممکن است که برفی و یا بارانی هم بشود و همین مساله هم باعث می شود که توریستان کمتری، فصل زمستان را برای سفر به قونیه با تور قونیه را انتخاب کنند. البته این مساله یک پیامد مثبت هم برای توریستان دارد! چراکه به خاطر کم بودن تعداد توریستان در قونیه، تور قونیه در این فصل ارزان می شود و اگر این فصل را برای سفر به قونیه انتخاب کنید، احتمالا با یک سری تخفیف ها در شهر رو به رو خواهید شد. البته این خلوتی و ارزانی که از آن صحبت می کنیم، مربوط به زمان بعد از برگزاری مشهورترین فستیوال قونیه یعنی جشنواره بزرگداشت مولانا می شود. این جشنواره هر ساله در ماه دسامبر که ماه اول زمستان است، برگزار می شود و به خاطر همین رویداد هم توریستان زیادی از سراسر جهان به قونیه سفر می کنند. به هر حال اگر شما هم دلتان می خواهد که در جذاب ترین فستیوال قونیه شرکت کنید و مراسم جذاب جشنواره بزرگداشت مولانا را از نزدیک ببینید، باید ۱۹ آذر تا ۲۶ آذر را برای تور قونیه انتخاب کنید.

 

آب و هوا در تور قونیه

تور قونیه هوایی و زمینی

در کل مسافرانی که برای تور قونیه خود برنامه ریزی می کنند به ۲ دسته تقسیم می شوند،مسافرانی که سفر هوایی را ترجیح می دهند و مسافرانی که دوستدار سفرهای زمینی هستند و یا ترس از ارتفاع دارند که سفر زمینی را ترجیح می دهند که تیم شال و کلاه سفر برای مسافران در هر دو حالت می توانند بهترین حالت تور قونیه را برای شما با بهترین قیمت ارائه کند پس با ما همراه باشید تا این ۲ حالت سفر را بررسی کنیم. 

تور قونیه هوایی

در حالت اول تور قونیه هوایی را بررسی می کنیم که مسافران و دوستداران سفر هوایی کاملا توجیح شوند و با دید باز تور قونیه هوایی خود را انتخاب کنند. همانطور که از اسم این تور مشخص است پس لازمه تور قونیه به صورت هوایی، خرید هواپیما می باشد برای اینکه شما بلیت هواپیمای خود را تهیه کنید بسته به شهری که در آنجا ساکن هستید می توانید اقدام به خرید بلیت هواپیما کنید و زمان تقریبی از شهرهای مختلف به کشور ترکیه ( شهر قونیه ) نهایتا ۴ ساعت می باشد که می توانید از شهرهایی مانند: تهران،مشهد،شیراز،اصفهان،همدان،رشت،ساری و شهرهای دیگر اقدام به خرید کنید که پیشنهاد ما به شما خرید بلیت قونیه از شرکت شال و کلاه سفر می باشد که با بهترین نرخ موجود این مهم را برای شما عزیزان فراهم کرده است.

 

تور هوایی قونیه

تور قونیه زمینی

حالا نوبت به حالت دوم از تور قونیه میرسیم که برای دوستداران سفرهای زمینی جالب توجه می باشد،در تور قونیه زمینی مسافران میتوانند هم با ماشین های شخصی خود به این منطقه سفر کنند هم با اتوبوس به این حالت که برای رسیدن به شهر قونیه از هر نقطه از ایران که باشید می توانید خود را به مرز بازرگان در تبریز،مرز رازی در خوی و مرز سرو در ارومیه برسانید و بعد از رد شدن از مرز می توانید سفر خود را در کشور ترکیه به سمت شهر قونیه ادامه دهید و از طبیعت زیبای جاده ها لذت ببرید برای هتل گرفتن در قونیه نیز نگران نباشید چون برای رزرو هتل خود می توانید با شرکت خدمات مسافرتی شال و کلاه سفر هماهنگ شوید و بسته به سلیقه خود بهترین هتل را با بهترین قیمت خریداری کنید و از تور قونیه زمینی خود لذت ببرید.

 

تور قونیه زمینی

دوستان و مسافران محترم تا به اینجای کار ما منطقه جغرافیایی،آب و هوا،تور قونیه زمینی و هوایی را بررسی کردیم تا بتوانیم بهترین حالت ممکن از هر نظر برای شما عزیزان جهت تهیه مراحل اولیه تور قونیه را فراهم کرده باشیم در بخش بعدی قصد داریم درباره هتل های قونیه برای شما نکاتی را ارائه کنیم که بسیار مهم بوده و در قیمت تور قونیه شما تاثیر به سزایی خواهد داشت پس کماکان با ما همراه باشید. 

انتخاب هتل در تور قونیه

دوستان و مسافران محترم همانطور که می دانید کشور ترکیه و شهر قونیه جزء مناطق بین المللی گردشگری می باشد پس از همین رو برای تقاضای بیش از حد مسافران به اقامت در قونیه هتل های مختلفی اعم از سه ستاره تا هتل های لوکس پنج ستاره هر ساله در قونیه افتتاح می شود و به مسافران محترم خدمات ارائه می دهند،پس حتما برای اینکه تور قونیه خود را خریداری کنید باید از کیفیت،قیمت ها و سال ساخت هتل ها اطلاعات کافی داشته باشید به همین خاطر شرکت خدمات مسافرتی شال و کلاه سفر این اطلاعات را برای شما قرار خواهد داد تا بتوانید بهترین تصمیم را در رزرو و خرید تور قونیه خود بگیرید

هتل های ۳ ستاره در تور قونیه

هتل های ۳ ستاره قونیه برای کسانی که بیشتر وقت خود را خارج از هتل سپری می کنند و به دنبال قیمت مناسب برای تور قونیه خود می باشند بسیار مناسب بوده و از طرفداران خاصی نیز برخوردار می باشد،چون مبنای ستاره دادن به هتل ها در قونیه و کشور ترکیه با دیگر کشورها متفاوت می باشد و سطح کیفی زیاد خوبی نمی توانند به مسافران ارائه دهند و اکثرا هتل های کوچک با خدماتی بسیار ضعیف می باشند و سرویس غذایی این هتل ها نیز از منوی خوبی برخوردار نیست اما تا حدودی می توانند نیازهای مسافران خود را برآورده کنند که از این هتل ها می توان به هتل ۳ ستاره هیچ اشاره کرد که شما عزیزان می توانید با انتخاب این هتل ها در هزینه های خود صرفه جویی کنید و به اصطلاح هتل اقتصادی مد نظر خود را انتخاب کنید و در هزینه تور قونیه خود بسیار صرفه جویی کنید.

 

هتل 3 ستاره در تور قونیه

هتل های ۴ ستاره در تور قونیه

هتل های ۴ ستاره در قونیه نیز از استانداردهای بالایی برخوردار نیستند ولی مسافران می توانند با اندکی هزینه بیشتر برای تور قونیه خود این هتل ها را رزرو کنند که به اصطلاح هتل های ۴ ستاره مرز بین معمولی با خوب می باشد که بسیاری از مسافران ترجیح می دهند برای تور قونیه خود به دنبال هتل های ۴ ستاره بروند که در شهر قونیه نیز این هتل ها کم نیست و می توانید از بین این هتل ها موردی که مد نظر هست را رزرو کنید،اسامیه بعضی از این هتل ها به این صورت می باشد که هتل ۴ ستاره هیلتون گاردن،هتل ۴ ستاره درگاه که از امکانات نسبتا خوبی برخوردار می باشند و می توانید یکی از این هتل ها را در تور قونیه خود انتخاب کنید و لذت ببرید که این هتل ها از امکانات بهتری نسبت به ۳ ستاره برخوردار هستند و منوی غذایی بهتری را به مسافران خود ارائه می دهند.

 

هتل 4 ستاره در تور قونیه

هتل های ۵ ستاره در تور قونیه

هتل های ۵ ستاره قونیه و لذت یک سفر فوق العاده که برای مسافران لاکچری در تور قونیه فراهم است و مسافران می توانند برای تعطیلات خود،جلسات کاری،ماه عسل به یاد ماندنی و رویایی از این هتل ها استفاده کنند زیرا این دسته از هتل ها به دنبال رضایت ۱۰۰% مسافران خود می باشند و امکانات بی نظیری را برای مسافران خود فراهم می کنند که از این امکانات می توان به لوازم لوکس و جکوزی در اتاق نیز نام برد که از اسامیه بعضی از این هتل ها می توان به هتل ۵ ستاره آنمون،هتل ۵ ستاره ددمان،هتل ۵ستاره گاردن این اشاره کرد که اگر شما هم از این دسته از مسافران لاکچری هستید می توانید هتل ۵ ستاره را در تور قونیه خود تهیه کنید و یک تعطیلات رویایی را برای خود فراهم کنید که پیشنهاد تیم تخصصی قونیه شال و کلاه سفر هم هتل های ۵ ستاره در قونیه را پیشنهاد می کند پس برای سفر به این شهر بسیار زیبا حتما از هتل های ۵ ستاره استفاده کنید.

 

هتل 5 ستاره در تور قونیه

دوستان و مسافرانی که تا به اینجا همراه مقاله تور قونیه بودند متوجه خیلی از مسائل شدند و تا به اینجا با هتل ها نیز کم و بیش آشنا شدند لازم به ذکر است که تمامیه هتل های شهر قونیه از ۳ ستاره تا هتل های ۵ ستاره را می توانید از شرکت خدمات مسافراتی شال و کلاه سفر با بهترین نرخ موجود در بازار تهیه کنید و از پشتیبانی ۲۴ ساعته تیم تخصصی تور قونیه ما بهره مند شوید. همچنان با ما باشید تا تفریحات و جاذبه های گردشگری قونیه را به شما معرفی کنیم.

جاذبه های گردشگری قونیه

همه کسانی که دوستداران سفر هستند و به نوعی از شهری به شهر دیگر سفر می کنند که در اینجا منظور ما شهر قونیه است، به جز تور قونیه و امکانات هتل و وسیله نقلیه مناسب برای آشنایی با فرهنگ و دیدنی های منطقه نیز سفر می کنند پس از این هیس نیز باید اطلاعات کافی برای جاذبه های گردشگری را داشته باشند تا در تور قونیه خود زمان را به نوعی مدیریت کنند که حداقل چند مورد از این جاذبه های گردشگری را نیز بتوانند ببیند و با عکس گرفتن در آن مکان خاطره سازی کنند،پس از این رو ما در ادامه تعدادی از جاذبه های گردشگری قونیه را نیز برای شما خواهیم گفت پس با ما همراه باشید.

بازدید از شهر زیرزمینی در تور قونیه

شهر زیرزمینی قونیه از خاص‌ترین و جذاب‌ترین دیدنی های کشور ترکیه به شمار می‌رود شهر زیرزمینی قونیه در ۳۰ کیلومتری شهر کاراپینار و ۴۰ کیلومتری هتا میس قرار دارد.  این شهر در قونیه یادگار گذشتگان مردمان ترک است که در تور قونیه نباید از بازدید آن غافل شوید. شهرهای زیرزمینی و مخفی قونیه گردشگران زیادی را از نقاط مختلف ترکیه و دنیا به سوی خود جذب می‌کند. در گذشته با توجه به جنگ‌های متعددی که در این منطقه صورت می‌گرفت،مردم شهرهایی را در زیر زمین می‌ساختند و در آن به طور موقت سکونت می‌گزیدند تا از گزند دشمن در امان باشند. شهر زیرزمینی قونیه یکی از شهرهای قدیمی است که در گذشته مسیحیان دوران بعد از بیزانس به این مکان نقل مکان می‌کردند تا خود و همراهانشان از حملات دشمن در امان باشند. در این شهر همه امکانات یک شهر از جمله انبارهای غذایی، پایگاه، کلیسا، سنگ آسیاب،انبار آب و قبرستان همگی در یک جا و کنار هم قرار گرفته بودند تا ساکنان شهر به راحتی به این امکانات دسترسی داشته باشند. در سفر به ترکیه و در تور قونیه می‌توانید به این شهر زیر زمینی بروید و حسابی لذت ببرید.

 

بازدبد از شهر زیر زمینی در تور قونیه

بازدید از مقبره و مسجد شمس تبریزی در تور قونیه

مقبره و مسجد شمس تبریزی یکی از جاذبه های گردشگری قونیه می باشد بیشتر گردشگران قونیه را مولانا و شمس تبریزی می‌شناسند.  اگر در ترکیه به تور قونیه سفر کردید حتما از مقبره و مسجد شمس تبریزی دیدن کنید. برای بازدید از این مسجد به خیابان اصلی علاءالدین کادیسی شهر قونیه بروید و روز خوشی را در کنار همراهان و دوستان خود سپری کنید. شمس تبریزی از دوستان شفیق مولانا به حساب می‌آمد که تاثیر زیادی در زندگی وی داشت. بعد از ملاقات مولانا جلال‌الدین محمد بلخی با شمس تبریزی فصلی جدیدی در زندگی او رقم می‌خورد. به طوری که مولانا در هم‌نشینی‌هایی که با شمس داشت، عاشق و شیفته او گردید. شمس تبریزی در ابتدای آشنایی‌اش با مولانا دست از دنیا شسته بود و تمام لذت‌ها و غرایزش را در عبادت و کارهای مقدس خلاصه می‌کرد. وی بعد آشنایی با مولانا، افق‌های جدیدی را در زندگی مولوی گشود و او را در زمره عاشقان خدا قرار داد. شمس تبریزی با شخصیت فوق‌العاده نیرومند و نفس گرمی که داشت مولانا را به شدت دگرگون کرد و باعث شد وی از تمام دوستانش توجه برگیرد و شیفته شمس شود. همین امر سبب شد مولانا قسمت قابل توجهی از دیوانش را که مربوط به عالم معنویت و فلسفه است به شمس تبریزی اختصاص دهد. جالب است بدانید مسجد شمس که در بین مردم قونیه به شمس مکامه معروف است، در قرن سیزدهم میلادی ساخته شد که می توانید در تور قونیه خود به این مکان بروید.

 

بازدید از مقبره شمس در تور قونیه

بازدید از پارک ژاپنی کیوتو در تور قونیه

پارک ژاپنی کیوتو قونیه مساحتی برابر ۳۶۰۰ متر مربع دارد و یکی از بزرگترین پارک‌های ژاپنی ترکیه به شمار می‌رود. این پارک در سال ۲۰۱۰ میلادی به وسیله شهرداری قونیه همراه با معماران ژاپنی به منظور افزایش ارتباط دوستانه بین قونیه و کیوتو ساخته شد. پارک ژاپنی کیوتو در طول روز از ساعت ۸ صبح الی ۱۱ شب فعالیت می‌کند. این پارک آماده خدمت‌رسانی به بازدیدکنندگان و گردشگرانی است  که با تور قونیه به ترکیه سفر کرده‌اند که البته در مناسبت‌های ویژه و رویدادهای خاص از مردم محلی قونیه نیز میزبانی می‌کند. در پارک ژاپنی کیوتو رستوران و کافه‌ها به سبک ژاپنی ساخته و طراحی شدند به طوری که حاضرین را کاملا به حال و هوای ژاپنی خود می‌برد. در کنار این پارک می‌توانید از طعم و عطر بهترین غذاهای ژاپنی برخوردار شوید. پارک ژاپنی کیوتو یکی از بهترین و زیباترین منظره‌های شهر محسوب می‌شود و به دلیل داشتن فضای دلنشین طرفداران بسیاری را به سوی خود جلب می‌کند. تمام ساختمان‌ها، تالاب‌ها، حوضچه‌ها و درخت‌های پارک ژاپنی کیوتو به سبک معماری ژاپنی ساخته شدند و حسی از فرهنگ ژاپنی را به بیننده القا می‌کنند. این پارک دوست داشتنی در تمام فصل‌ها زیبایی خاص خود را دارد اما به دلیل اینکه قونیه آب و هوای سردی دارد بهتر است در تابستان به دیدن آن بروید. پارک ژاپنی کیوتو در شهری مسلمان که بیشتر زنان با حجاب کامل دیده می‌شوند،کمی عجیب به نظر می‌رسد اما امروزه قونیه یک شهر مدرن محسوب می‌شود که جاذبه‌های قدیمی تاریخی و جدید طبیعی آن برای گردشگران که با تور قونیه به آنجا می‌روند بسیار دلپذیر است.

 

بازدید از پارک ژاپنی در تور قونیه

بازدید از آرامگاه مولانا در تور قونیه

آرامگاه مولانا در قونیه یکی از جاذبه های بی مانند در دنیا می باشد که به آن پرداخته ایم وقتی می گوییم مولانا بی تردید عشق اولین واژه ای است که به ذهنمان خطور می کند. داستان های مولانا همه شورانگیز است،شوری که جانتان را به تلاطمی شیرین می کشاند و در نهایت تنها با سماعی پرشور به آرامش می رسد. شور مولانا از سر عشق است که از همان بیت اول نی نامه به گوش جان می رسد. عشقی که از همان اولین ملاقات با شمس در جانش هویدا شد. شوری که شاید سال ها در دل و جانش رخنه کرده بود اما ناگاه به وقت دیدن شمس ژنده پوش شعله کشید و مولانا را این چنین واله و شیدا کرد که عاشقانه و عارفانه بسراید و درهای معرفت و کمال را با اشعاری آتشین به رویمان بگشاید. عشق حد و مرزی نمی شناسد، زبانی است که در مرزهای مکان و زمان نمی گنجد و شاید همین ویژگی ها سبب شده تا کلام شورانگیز و عشق آفرین مولانا برای آدم های سراسر جهان در تمام قرون جذاب و شنیدنی باشد. همین شور و عشق این عارف عاشق خیلی ها را با فرهنگ و ادب فارسی اخت کرده و بسیاری را با تمدن شکوهمند ایرانی و اسلامی آشنا کرده است. مولانا سمبل عرفانی ایرانی است که در هر زبان و مسلکی به دل می نشیند. مولانا حالا سال هاست که در آرامگاه مولانا در قونیه آرام گرفته است. اگر دیدن آرامگاه مولانا در قونیه را به عنوان مقصد سفرتان برگزیده اید و مشتاقید که بدانید آرامگاه مولانا در قونیه کجاست حتما با ما در تور قونیه همسفر شوید.

 

بازدید از آرامگاه مولانا در تور قونیه

خیلی خیلی ممنون که تا اینجای مطلب رو خوندید و امیدواریم توانسته باشیم تور قونیه از ابتدا را برای شما شرح داده باشیم ولی هنوز تمام نشده پس ادامه مطلب ما رو حتما بخوانید تازه داریم به جاهای قشنگش می رسیم و قرار نیست وقتی تور قونیه آمدید دست خالی برگردید اینجاست که پای سوغاتی به میون میاد!!!

سوغاتی از قونیه چی بخریم

شهر قونیه صنایع دستی مانند محصولات سفالی و فلزی و انواع وسایل دکوری و زیورآلات و چشم زخم ها را دارا است که جزء هنرهای محبوب در کشور ترکیه می باشد. همچنین انواع قهوه،چای سیب و شیرینی های ترکی مثل راحت الحلقوم و باقلوا ترکی از جمله سوغات شهر قونیه هستند که در این سفر می توانید تهیه کرده و برای عزیزانتان به سوغات ببرید که حالا بستگی به نوع سلیقه شما داره ولی به نظر تیم شال و کلاه سفر تمامیه این سوغات بی نظیر بوده و هر چه از دوست رسد نیکوست،حالا که تور قونیه خریدی جاذبه های گردشگری و تفریحات فوق العادشم رفتیو سوغات خریدی بریم ببینیم اصلا تاریخچه قونیه چی هست که شاید خالی از لطف نباشه.

 

سوغاتی در تور قونیه

تاریخچه شهر قونیه

قونیه سال‌های بسیار بسیار دور در اختیار هیتی‌ها قرار داشت. این قوم باستانی به زبان هیتی از شاخه آناتولی صحبت کرده و پایتختشان شهر خاتوشا بود. دوران پادشاهی آن‌ها به بیش از ۳ هزار سال پیش برمی‌گردد. با گذر زمان و نابودی هیتی‌ها، قونیه در منطقه تحت حکومت فریگیه قرار گرفت. بعد از آن نوبت به فرمانروایی لیدیه به شهر نام برده رسید. حدود ۲۵۰۰ سال پیش، کوروش هخامنشی به شهر سارد پایتخت این فرمانروایی حمله کرد و آن‌ها را شکست داد. خوشبختانه از دوران حکومت هیتی‌ها، سه اثر باستانی بسیار قدیمی در شهر قونیه باقی مانده است که در تور قونیه آنها را می توان دید. مجسمه پینار افلاطون که در ۶۵ کیلومتری جنوب غربی شهر قرار گرفته یکی از آن‌ها است. در جریان حمله مسلمانان به ایران، قونیه به دست سپاه اسلام افتاد. در زمان خلافت معاویه، این شهر جزوی از مناطق تحت سلطه وی بود. اما این حکومت زمان زیادی نبرد و به مرور زمان از دست فرمانروایی وسیع مسلمانان نیز خارج شد. در سال ۱۳۹۸ میلادی، سلطان ایلدریم بایزید عثمانی به شهر قونیه حمله‌ور شد و این شهر را به دیگر مناطق تحت اختیار امپراطوری عثمانی افزود. طی حکومت عثمانی به کشور ترکیه تا اوایل قرن بیستم، قونیه دیگر همانند قبل از نظر سیاسی دارای اهمیت نبود، اما همچنان به عنوان یک شهر باستانی اهمیت بالایی داشت تا به امروز نیز قونیه یکی از شهر های اصلی کشور ترکیه بوده و بسیاری از توریست های تور قونیه ترجیح می دهند تعطیلات خود را در این شهر زیبا باشند و از آن لذت ببرند.

 

قونیه

تور قونیه بخرم یا خودم بلیت بگیرم برم ارزونتره؟

این شاید سوال خیلی از مسافران باشه که تور قونیه بخرم یا خودم بلیت بگیرم و هتل به صورت جداگانه؟ در جواب باید بگیم که ۱۰۰% شما زمانی که از یک آژانس معتبر تور تهیه کنید براتون خیلی بهتر هست به چند دلیل واضح که وقتی شما تور قونیه کامل از شرکت شال و کلاه سفر تهیه می کنید بلیت رفت و برگشت،هتل،اقامت با صبحانه،استقبال فرودگاهی و گشت در جزیره به شما ارائه میشه که جمع همشون میشه تور قونیه حالا تو همچین شرایطی چون ما روزانه خیلی از مسافرانی که به ما افتخار دادن رو راهی تور قونیه می کنیم پس ارزانتر خرید می کنیم و مورد بعدی اینکه اینجوری شما فقط با یک نفر طرف حساب هستی ولی اگه خودت بگیری باید با چند نفر طرف بشی حالا فکر کن یه مشکلی پیش بیاد این وسط برای یکی از خدماتی که خودت داری می گیری ببین چه داستانی میشه مسافرتی که قرار بود خوب باشه یک دفعه به هم میریزه ولی وقتی تور قونیه میگیری مسئولیت کامل به عهده ما هست و اتفاقی پیش نمیاد و خیلی از چیزای دیگه که برای طولانی تر نشدن مطلب ما نمیگیم پس تا دیر نشده کار و بده دست کار دون و خودتم برای تور قونیه فقط شال و کلاه کن. 

تماس با ما1

تلگرام-شرکت

سوالات متداول
فعلا بع دلیل ویروس کرونا فقط از استانبول انجام میشه
دیدنی ترین مناطق
مسجد سلیمیه قونیه

مسجد سلیمیه قونیه

مسجد سلیمیه قونیه (Selimiye Mosque) که به لحاظ تاریخی با عنوان کلیسای سنت سوفیا شناخته می شود مسجد سلیمیه قونیه زمانی ...

دهکده سیله قونیه

دهکده سیله قونیه

دهکده سیله قونیه دیدنی‌های بی‌نظیر و خاصی را در دل خود دارد که توریست‌های بسیاری را به سوی خود جذب ...

مرکز خرید نوادا اوت لت قونیه

مرکز خرید نوادا اوت لت قونیه

مرکز خرید نوادا اوت لت قونیه (Novada Outlet Konya) مجموعه ای با مساحت کلی 33780 متر مربع در قونیه به ...

آرامگاه مولانا در قونیه

آرامگاه مولانا در قونیه

آرامگاه مولانا در قونیه یکی از جاذبه های بی مانند در دنیا می باشد که به آن پرداخته ایم وقتی می ...